Malowana noc i lany poniedziałek. Tradycja, czy chuligaństwo?

Malowana noc i lany poniedziałek. Tradycja, czy chuligaństwo?

Przed nami ,,malowana noc”, a jutro ,,lany poniedziałek”, z tej okazji sądecka policja zwiększa liczbę patroli w Nowym Sączu, jak i w całym powiecie. Porządku będą pilnować funkcjonariusze prewencyjni, dzielnicowi, a w mieście także – nieumundurowani.

Nie muszą obawiać się Ci, którzy planują zachowywać się zgodnie z tradycją, nie wyrządzając przy tym szkód innym, a w oblewaniu wodą zachowają umiar i kulturę. Mobilizacja policji jest wymierzona w chuliganów, którzy tylko szukają pretekstu, by coś zniszczyć.

– By uniknąć potencjalnych wybryków chuligańskich podczas okresu świąt, jak i w tzw. „malowaną noc” i „lany poniedziałek”, gdy dochodziło do uszkodzeń czy dewastacji mienia, jak również do niekontrolowanego oblewania wodą przechodniów i przejeżdżających pojazdów, sądecka Policja zwiększy liczbę patroli na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Zwraca uwagę, iż oblewanie wodą przypadkowych przechodniów, czy też ludzi w budynkach lub pojazdach może ich narazić na uszkodzenie mienia i straty materialne. Trzeba uważać żeby nie przekroczyć granicy i nie ponieść konsekwencji prawnych za kultywowanie tradycji.

– Polewanie wodą nie powinno się również odbywać na ulicach, gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wbiegają na jezdnię stwarzając zagrożenie dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto mokra nawierzchnia, szczególnie przy minusowej temperaturze może stanowić zagrożenie dla kierujących, jak i pieszych – przestrzega oficer prasowa sądeckiej Policji.

 

Fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook