[FILM] Zaczął omijać stojący samochód przed pasami, kobiety uciekły mu niemal spod kół

Grupa ludzi przechodzi przez przejście dla pieszych na ulicy Nawojowskiej. Jeden z samochodów zatrzymuje się, by ustąpić im pierwszeństwa, drugi pędzi, omijając stojący pojazd. W ostatniej chwili dwie kobiety uciekają na chodnik, tym samym unikając potrącenia. Albo kierowca - gapa, albo po prostu bezmyślny, który nie powinien mieć prawa jazdy. 

wsb3

Film, który przedstawia wyżej opisaną sytuację pojawił się na stornie ,,Sądeckie Drogi" i został nadesłany przez świadka tego zdarzenia - Grzegorza. Cieszymy się, że kierowcy stali się bardziej wyczuleni na wykroczenia drogowe i współodpowiedzialni za drugiego człowieka. Mamy tylko nadzieję, że nagrywanie filmów przez innych i strach przed trafieniem na niechlubną tablicę będzie dodatkowym motywatorem do jeżdżenia z głową.

Policja od 29 marca prowadzi działania na przejściach dla pieszych pod hasłem ,,Zatrzymaj się i żyj".

- Funkcjonariusze zwracają uwagę na to, czy kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, omijają pojazd, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także sprawdzają czy piesi wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem - informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.             

~Grzegorz, Nowy Sącz - Nawojowska

Niemal nie dochodzi do potrącenia grupy pieszych na pasach... Kierowca który zaczynał wyprzedzać przed przejściem dla pieszych zachował się bardzo lekkomyślnie. Piesi zaczęli uciekać. Nagranie daje bardzo dużo do myślenia.~Grzegorz, Nowy Sącz - Nawojowska Zapraszamy do wysyłania nagrań z naszych sądeckich dróg poprzez Messengera lub na adres sadeckie.drogi@interia.pl a większe pliki do 2gb poprzez wetransfer.comPozdrawiamy zespół Sądeckie Drogi 😉

Közzétette: Sądeckie Drogi – 2018. március 30.

Ze szczególną uwagą policjanci będą obserwować przejścia dla pieszych w rejonie: ulicy Jagiellońskiej, Batorego, skrzyżowania: ul. Królowej Jadwigi z ul. Poniatowskiego, ulicy I Brygady oraz ulicy Prażmowskiego. Oczywiście nie oznacza to, iż reszta przejść pozostaje bez nadzoru.

Film. Sądeckie drogi

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.