[FILM] Zaczął omijać stojący samochód przed pasami, kobiety uciekły mu niemal spod kół

[FILM] Zaczął omijać stojący samochód przed pasami, kobiety uciekły mu niemal spod kół

Grupa ludzi przechodzi przez przejście dla pieszych na ulicy Nawojowskiej. Jeden z samochodów zatrzymuje się, by ustąpić im pierwszeństwa, drugi pędzi, omijając stojący pojazd. W ostatniej chwili dwie kobiety uciekają na chodnik, tym samym unikając potrącenia. Albo kierowca – gapa, albo po prostu bezmyślny, który nie powinien mieć prawa jazdy. 

Film, który przedstawia wyżej opisaną sytuację pojawił się na stornie ,,Sądeckie Drogi” i został nadesłany przez świadka tego zdarzenia – Grzegorza. Cieszymy się, że kierowcy stali się bardziej wyczuleni na wykroczenia drogowe i współodpowiedzialni za drugiego człowieka. Mamy tylko nadzieję, że nagrywanie filmów przez innych i strach przed trafieniem na niechlubną tablicę będzie dodatkowym motywatorem do jeżdżenia z głową.

Policja od 29 marca prowadzi działania na przejściach dla pieszych pod hasłem ,,Zatrzymaj się i żyj”.

– Funkcjonariusze zwracają uwagę na to, czy kierowcy wyprzedzają na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, omijają pojazd, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także sprawdzają czy piesi wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd lub przechodzą przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.             

https://www.facebook.com/sadeckiedrogi/videos/2040621642875289/

Ze szczególną uwagą policjanci będą obserwować przejścia dla pieszych w rejonie: ulicy Jagiellońskiej, Batorego, skrzyżowania: ul. Królowej Jadwigi z ul. Poniatowskiego, ulicy I Brygady oraz ulicy Prażmowskiego. Oczywiście nie oznacza to, iż reszta przejść pozostaje bez nadzoru.

Film. Sądeckie drogi

Share on twitter
Share on facebook