Małopolskie boiska. Miliony w ramach projektu! Skorzystają sądeczanie!

Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pojawiła się informacja o przekazaniu przez Samorząd 9 mln złotych na realizację pilotażowego projektu „Małopolskie boiska”.

Dzięki temu przedsięwzięciu w aż 58 miejscowościach regionu zostaną wyremontowane boiska przyszkolne.  W powiecie nowosądeckim będzie 5 takich obiektów. Skorzystają Gródek nad Dunajcem (dotacja w kwocie 193 608 zł), Korzenna (194 542 zł), Krynica-Zdrój (155 634 zł), Muszyna (187 877 zł) i Nawojowa (190 361 zł).

Z bezpiecznych obiektów setki uczniów będą mogły korzystać już od najbliższego nowego roku szkolnego 2018/2019 – czytamy na stronie.

Sport to zdrowie. W Małopolsce bardzo w to wierzymy, dlatego realizujemy kilka projektów sportowych, których adresatami są najmłodsi mieszkańcy naszego regionu. Od 5 lat są to turnieje piłkarskie w ramach „Wakacji z piłką nożną”, w którym tylko w ubiegłym roku wzięło udział ponad 10 tys. młodych piłkarzy. Nie zapominajmy też o programach nauki jazdy na nartach, lekcjach pływania czy rodzinnych rajdach rowerowych. Teraz dzięki projektowi „Małopolskie boiska” chcemy zająć się poprawą stanu infrastruktury sportowej, co z kolei przełoży się na większe bezpieczeństwo osób z niej korzystających– podkreślił Leszek Zegzda z zarządu województwa, który odpowiada m.in. za sport.

Warto wiedzieć, że „Małopolskie boiska” to projekt, jakiego w skali całego regionu Województwo Małopolskie jeszcze nie realizowało. W ciągu najbliższych kilku miesięcy istniejące teraz boiska przyszkolne zmienią się nie do poznania. A co najważniejsze, bezpieczniejsi będą ich użytkownicy – uczniowie najczęściej korzystający z nich na lekcjach wychowania fizycznego czy rozwijający swoje sportowe pasje w wolnym czasie.

Niebawem rozpoczną się prace polegające na wymianie nawierzchni, która teraz grozi różnego typu urazami (np. żużlowej, betonowej, asfaltowej czy z kostki brukowej). Zastąpi je bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. W razie potrzeby obiekty zostaną też wyposażone w nowe bramki, siatki, kosze, piłkochwyty. Ze środków otrzymanych w ramach dotacji można sfinansować prace związane z rozbiórką starej nawierzchni, wykonaniem podbudowy pod nową oraz dostawę i ułożenie nawierzchni poliuretanowej – brzmi dalsza część komunikatu na łamach witryny malopolska.pl.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Malopolska.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.