Małopolski Wyścig Górski. Będą utrudnienia w regionie

Małopolski Wyścig Górski. Będą utrudnienia w regionie

kolarze

Nadchodzą trzy dni kolarskich zmagań w ramach 61. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Trasa będzie biegła m.in. przez powiaty limanowski i nowosądecki. Trzeba się więc spodziewać utrudnień w ruchu.

W zawodach wystartują 32 grupy kolarskie z całego świata. W ciągu trzech dni (2-4 czerwca) uczestnicy pokonają około 430 kilometrów. Podczas sportowych zmagań zawodnicy będą przejeżdżać m.in. przez nasz region (dokładne mapy zamieściliśmy w galerii pod tekstem). Ruch na trasie wyścigu będzie wstrzymywany przez policjantów na czas przejazdu uczestników rywalizacji.

Pierwszy etap (piątek 2 czerwca) obejmuje trasę z Koszyc (powiat proszowicki) do Myślenic. Tego dnia kolarzy będzie można spotkać na drogach Limanowszczyzny, a dokładniej na trasie: Stare Rybie, Nowe Rybie, Piekiełko, Tymbark, Dobra, Skrzydlna, Wierzbanowa (powiat myślenicki), Kasina Wielka.

Kolejny etap (sobota 3 czerwca) rozpocznie się w Wieliczce, a zakończy w Nowym Targu. Około godziny 14:00 uczestnicy wjadą na teren powiatu limanowskiego, gdzie przejadą trasą: Stare Rybie, Piekiełko, Tymbark, Słopnice, Limanowa, Siekierczyna, Łukowica. Tuż po godzinie 15:00 planowany jest wjazd na Sądecczyznę. Zawodnicy przejadą przez Olszanę, Czarny Potok, Łącko i Zabrzeż.

Trzeci etap wyścigu (niedziela 4 czerwca) prowadzi z Jabłonki (powiat nowotarski) na Przehybę w gminie Stary Sącz. Kolarze wjadą na Sądecczyznę około godziny 12:20 w Zabrzeży. Dalsza trasa przebiega przez: Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz (J. Piłsudskiego – S. Batorego – Rynek – J. III Sobieskiego – Nowa – Partyzantów – Lipska), Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń i kończy się na Przehybie.

mapy, zdjęcie: organizator Małopolskiego Wyścigu Górskiego


Czytaj też:

Gródek. Postępują prace przy budowie nowej szkoły [zdjęcia, film]