Gródek. Postępują prace przy budowie nowej szkoły [zdjęcia, film]

Gródek. Postępują prace przy budowie nowej szkoły [zdjęcia, film]

szkoła w Gródku

Minął prawie miesiąc od uroczystego wbicia łopaty pod budowę szkoły podstawowej w Gródku (gmina Grybów). Od tamtej pory sporo się już zmieniło – trwają prace ziemne i fundamentowe.

27 kwietnia teren pod budowę nowej szkoły poświęcił proboszcz ks. Ryszard Hebda. Tuż po tym nastąpiło symboliczne wbicie łopaty, w którym udział wzięli m.in. wójt gminy Grybów Jacek Migacz, senator Wiktor Durlak i dyrektor Szkoły Podstawowej w Gródku Małgorzata Fyda-Wiśniowska. O tym wydarzeniu informowaliśmy TUTAJ.

Łączny koszt tej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji to 15 milionów złotych. Gmina Grybów uzyskała 10,4 miliona złotych dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zgodnie z planem roboty budowlane zakończą się w listopadzie 2024 roku.

Obecnie trwają prace ziemne i fundamentowe, co widać na zdjęciach udostępnionych na oficjalnej stronie internetowej gminy Grybów. Powstał też film, na którym widać plac budowy z lotu ptaka. Nagranie, które podlinkowaliśmy pod galerią, opublikował na Facebooku wójt gminy Jacek Migacz.

fot. Urząd Gminy Grybów


Czytaj też:

Zmiany w łososińskiej policji. Powołano m.in. nowego komendanta komisariatu

Share on twitter
Share on facebook