Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej ma swojego patrona. To Daniel Weimer

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej ma swojego patrona. To Daniel Weimer

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta decyzją 21 radnych biorących udział w głosowaniu Małopolskiemu Parkowi Rekreacji Przestrzennej nadano imię Daniela Weimera – dziennikarza i publicysty z Nowego Sącza, zmarłego we wrześniu ubiegłego roku.


– To był sądeczanin, który w sposób szczególny kochał sport, zwłaszcza piłkę nożną, jak nikt inny potrafił o tym pisać. Pochodził ze znanej sądeckiej lekarskiej rodziny, z którą był mocno związany (…) Danek, jak nazywali go przyjaciele i znajomi był bardzo lubiany i popularny w środowisku dziennikarskim. Miał wiernych czytelników na Sądecczyźnie i poza jej granicami. Był zagorzałym kibicem Sandecji, która, jak wszyscy wiemy, była miłością jego życia i w której grał jako mody chłopak – mówił wnioskodawca projektu uchwały, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Tomasz Cisoń.  

Daniel Weimer był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, bardzo mocno związanym z Sądecczyzną oraz drużyną Sandecji, której poświęcił  kilka publikacji książkowych.Publikował również na lamach m.in: Głosu ZNTK, Głosu Sądeckiego, Dziennika Polskiego Gazety Krakowskiej. Zajmował się głównie tematyką sportową i między innymi z tego powodu dziś radni jednogłośnie podjęli decyzję, aby nowy obiekt sportowo – rekreacyjny przy ul. Nadbrzeżnej nosił jego imię.

Czytaj też:

Chłopaki z naszej ulicy…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.