Prohibicja nocą zaakceptowana. W Nowym Sączu nie będzie można już kupić alkoholu po 22

Prohibicja nocą zaakceptowana. W Nowym Sączu nie będzie można już kupić alkoholu po 22

Kilka dni temu pisaliśmy w dts24 o projekcie uchwały autorstwa prezydenta Ryszarda Nowaka dotyczącej nocnej prohibicji. Dziś podczas sesji Rady Miasta radni podjęli decyzję o poparciu dla tej uchwały. Tym samym w Nowym Sączu ograniczony został dostępu do alkoholu w godzinach między 22 a 6.

Nie można ponadto sprzedawać alkoholu w bezpośrednim sąsiedztwie szkół, internatów, kościołów, obiektów sportowych, placów targowych oraz ogródków gastronomicznych przy sklepach spożywczych.

Projekt uchwały powstał w odpowiedzi na sygnały zgłaszane przez mieszkańców, iż zdarzają się sytuacje, gdy alkohol sprzedawany w sklepie jest spożywany pod nim lub w pobliskich parkach, czy na ławkach pod blokiem. Zdaniem wnioskodawców ustawa pomoże prowadzić ład i porządek w mieście, oraz poprawi jego wizerunek.

Projekt uchwały był wcześniej opiniowany przez zarządy osiedli. Zdecydowana większość osiedli nie wniosła uwag do projektu. Swoje poparcie względem pomysłu wyraził również Prezes Zarządu Kongregacji Kupieckiej w Nowym Sączu, Józef Pyzik.

Pomysł dotyczący wprowadzenia nocnej prohibicji wzbudził wiele kontrowersji, a więc i pełną emocji dyskusję. Kilkoro radnych zwracało uwagę, że zakaz legalnej sprzedaży alkoholu może przyczynić się do rozkwitu nielegalnych miejsc sprzedaży. Pojawiła się też uwaga, że jest to ingerencja w wolny rynek. Burzliwą dyskusję uciął formalny wniosek o jej zakończenie. Ostatecznie  19 radnych było za,  3 – przeciw.

– Przedstawiłem  projekt uchwały tylko dlatego, że zmiana ustawy na nas to wymusza. Wprowadziłem również propozycję zakazu handlu w nocy między 22. a 6. rano i bynajmniej nie dlatego, że to będzie miało jakiś wpływ na wychowanie w trzeźwości czy przeciwdziałanie alkoholizmowi, tylko ze względu na bezpieczeństwo, porządek oraz komfort życia i funkcjonowania tych, którzy mieszkają obok takich punktów. Nie załatwi to sprawy w stu procentach, ale jednak spowoduje, że w wielu miejscach bardzo nieprzyjemne sytuacje jak awantury i hałasy przestaną mieć miejsce  – powiedział prezydent Ryszard Nowak

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.