Gosia Sarata zaczynała karierę w Nowym Sączu. Dziś podbija sceny jazzowe

Gosia Sarata pierwsze artystyczne kroki stawiała na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Dziś wraz ze swoim zespołem pnie się po szczeblach kariery. W tegorocznym 44 Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Jazzowych zdobyła I miejsce! Kilka dni temu w sieci pojawił się klip do jej piosenki "Jeszcze jeden raz"... 

Renault2

Gosia pochodzi z Czaczowa, małej miejscowości koło Nowego Sącza. Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła w zespole "Young Voice" pod skrzydłami pani Ireny Górowskiej.

Miłość do muzyki i chęć rozwijania swoich umiejętności pognały ją w świat. Na swojej drodze spotkała wówczas wspaniałych muzyków: Szymona Łęczyckiego, Mateusza Honisza, Kajetana Pietrzaka i Karola Godka z którymi stworzyła band. Dziś koncertują po całej Polsce, tworząc dobrą muzykę i angażując się w ciekawe projekty.

Niedawno wypuścili świeżutki klip do autorskiej piosenki " Jeszcze jeden raz". Jest to film promujący Miasto Przemyśl, w którym sądeczanka zaśpiewała ze swoim bandem.

Zespół pracuje nad swoją pierwszą płytą. Będzie na niej 10 autorskich utworów utrzymanych w stylistyce popowej, prostych i wpadających w ucho, ale na bardzo wysokim poziomie wykonawczym. Nie może być inaczej!

Jednym z członków zespołu jest Szymon Łęczycki, który również pochodzi z Nowego Sącza. Jest pianistą, akompaniatorem, kompozytorem, aranżerem i muzykiem sesyjnym.  Studiuje na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego. Razem z Gosią komponuje piosenki. "Jeszcze jeden raz" jest ich wspólnym dziełem.

W teamie gra także Mateusz Honisz - basista, trębacz, muzyk sesyjny, ale także kompozytor i aranżer. W tym roku ukończył studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku: kompozycja i aranżacja muzyki jazzowej i rozrywkowej.

Rytm nadaje Kajetan Pietrzak - perkusista i muzyk sesyjny, student Akademii Muzycznej w Krakowie. Jego przygoda z perkusją rozpoczęła się kiedy miał 12 lat.

I wreszcie Karol Godek - gitarzysta i muzyk sesyjny. Czerpie radość ze słuchania i wykonywania absolutnie każdego rodzaju muzyki, a jego niesamowity urok osobisty sprawia, że każdy uwielbia z nim współpracować. Swoją wiedzę o "fachu" zawdzięcza warsztatom oraz przyjaźni z takimi osobowościami polskiej sceny muzycznej  jak: Marek Raduli, czy Wojciech Pilichowski.

Wisienką na torcie jest Gosia - urocza, niezwykle utalentowana i obdarzona piękną barwą głosu. Studiuje wokalistykę jazzową w Rzeszowie. Na swoim koncie ma już wiele osiągnięć.  Uczyła się i występowała na jednej scenie z takimi tuzami jazzu jak: Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska, Bogdan Hołownia, Marek Bałata, Mirosław Sitkowski, Piotr Rodowicz, Wojciech Karolak, Wojciech Majewski, Bogdan Kierejsza,  Mark Preston, Stanley Breckenridge, czy Melanie Charles.

Tej jesieni utalentowana sądeczanka odwiedziła Zamość, aby spróbować swoich sił w 44 Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Jazzowych. Zdobyła I miejsce!

 

Na festiwalu miała okazję poznać Melanie Charles.

fot. z arch. wokalistki

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.