Małopolska ma nowego wojewodę

Nowy, ale właściwie dobrze znany. Stanowisko zwolnione przez Jerzego Pilcha objął dotychczasowy wicewojewoda Piotr Ćwik. Nowy włodarz naszego województwa ma ponad 20 - letnie doświadczenie w pracy samorządowca. Dzisiaj na spotkaniu dziennikarzami przedstawił zebranym swoje plany na najbliższą przyszłość.

Renault2

- Priorytety polskiego rządu, konsekwentnie realizowane to: rodzina, rozwój i bezpieczeństwo – mówi Piotr Ćwik. To one wyznaczają nasze działania. To trzy główne cele naszych wspólnych projektów. Trzy filary wszystkich dobrych zmian, które chcemy wprowadzać.

Jak przyznał nowy wojewoda,  pozostało wiele do zrobienia, dlatego od razu zamierza przejść do konkretnych działań.

- Już dziś na spotkaniu z dyrektorami wydziałów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego podkreśliłem, jak ważne zadania mamy do wykonania, a zarazem – jak Małopolanie doceniają to, co już się zmieniło. Pamiętajmy, że jestem nie tylko reprezentantem rządu w Małopolsce, ale także łącznikiem między Małopolanami a rządem. Dlatego głos Małopolan i ich potrzeby są dla mnie punktem wyjścia podejmowanych działań – zaznacza wojewoda Piotr Ćwik.

Nowy wojewoda urodził się w 1968 roku w Krakowie. Ukończył studia wyższe w Akademii Ignatianum w Krakowie uzyskując tytuł magistra filozofii. Skończył także studia podyplomowe z zarządzania oświatą oraz z doradztwa europejskiego.

Był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie, a następnie (w latach 2000–2014) dyrektorem Zespołu Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie.

W latach 1994–2014 był radnym w Skawinie i Krakowie, a także posłem na sejm VII kadencji. W Sejmie pracował w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji.

16 grudnia 2015 roku objął stanowisko II wicewojewody małopolskiego, zaś 3 czerwca 2017 roku – wojewody.

Ma żonę Annę oraz dwóch synów: Piotra i Michała. Lubi sport, zwłaszcza piłkę nożną i siatkówkę, oraz wycieczki górskie.

fot. wiki

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.