Małgorzata wkroczyła w dorosłość 9 miesięcy temu – strajkując. Jej wędrówka po sądach trwa do dziś

Małgorzata wkroczyła w dorosłość 9 miesięcy temu – strajkując. Jej wędrówka po sądach trwa do dziś

Dłoń z namalowaną błyskawicą

Sprawa 18-letniej Małgorzaty, która ponad 9 miesięcy temu współorganizowała Strajk Kobiet w Limanowej, wciąż trwa. W najbliższy czwartek nastolatkę czeka rozprawa w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu.

Na początku roku ogólnopolskie media obiegła informacja, że Sąd Rejonowy w Limanowej ukarał Małgorzatę naganą za zorganizowanie pod koniec października 2020 roku limanowskiego Strajku Kobiet. Co więcej, niedługo po wydarzeniu 18-latka otrzymała z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej list, z którego wynikało, że toczy się przeciwko niej postępowanie i grozi jej kara do 30 tysięcy złotych. Owo postępowanie zostało zawieszone do czasu zakończenia sprawy w sądzie. O sprawie informowaliśmy TUTAJ.

Obrońca dziewczyny odwołał się od decyzji limanowskiego sądu. W maju sprawa została umorzona. Jednak, jak informuje Gazeta Wyborcza, od tego wyroku odwołała się z kolei miejscowa Policja.

Rozprawa odbędzie się w czwartek 5 sierpnia w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu. Należy dodać, że od prawomocnego wyroku sądu zależy, czy sanepid nałoży na Małgorzatę karę administracyjną.

W związku z tą sytuacją Ogólnopolski Strajk Kobiet w Krakowie utworzył na Facebooku wydarzenie o nazwie „Nigdy nie będziesz szła sama – Gosia z Limanowej staje przed Sądem”. „Zapraszamy pod Sąd od godziny 11.00, by wesprzeć Gosię. Rozprawa zaczyna się o godz. 11.45” – czytamy w opisie wydarzenia.

 

Share on twitter
Share on facebook