„Małe zbrodnie małżeńskie” na 20-lecie Szkoły dla Rodziców i Wychowawców

„Małe zbrodnie małżeńskie” na 20-lecie Szkoły dla Rodziców i Wychowawców

Już od 20 lat Halina Czerwińska, prezes Fundacji Ostoja prowadzi w Nowym Sączu Szkołę dla Rodziców i Wychowawców. Z okazji jubileuszu, 28 maja, w MCK SOKOŁ, o godz. 9 odbędzie się konferencja „Jak mówić, jak słuchać?”, nad którą patronat objął Rzecznik Praw Dziecka. Minister Marek Michalak będzie również jednym z prelegentów.

Trwają zapisy na 14. już konferencję, która porusza tematy związane z wychowaniem i profilaktyką. „Jak mówić, jak słuchać?” będzie jednak wyjątkowa. Odbywa się bowiem w 20. roku działalności Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, którą w Nowym Sączu rozpropagowała Halina Czerwińska, mama pięciorga dzieci, pedagog i prezes Fundacji Ostoja. Konferencja jest okazją do podsumowania osiągnięć SdRiW, ale też jej absolwentów. Oprócz wykładów specjalistów będzie bowiem można posłuchać refleksji rodziców i nauczycieli, którzy ukończyli szkołę.

– Szkoła dla Rodziców i Wychowawców to są spotkania-warsztaty, podczas których rodzice i nauczyciele wymieniają się swoimi doświadczeniami. Mają możliwość wcielić się w role swoich dzieci oraz uczniów, a także nauczyć się pięciu języków… miłości. Poznają też metody rozwiązywania konfliktów. Uczą się, jak stosować konsekwencje. Konsekwencje, podkreślam. Nie należy ich mylić z karami. Konsekwencje uczą, a kary tylko ranią. Obowiązkowo odrabiają też zadania domowe – wyjaśnia Halina Czerwińska.

Podczas konferencji psycholog Akademii Ignatianum w Krakowie ks. dr Jerzy Smoleń opowie o „Słowach, które bolą. O komunikowaniu się pomiędzy dorosłymi a dziećmi”. Z wykładem pt. „Dialog z dzieckiem” wystąpi również Joanna Sakowska, psycholog i autor programu Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Na zakończenie zaplanowano spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie” w reżyserii Marka Pasiecznego.

Na konferencję można zapisać się za pośrednictwem strony www.ostoja.szkola.pl.

Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Reklama