Majówka pod drogowym nadzorem policji

Przed nami długi weekend majowy. W związku z tym na drogach spodziewać się można niezliczonej ilości podróżujących, ale i wzmożonych patroli policyjnych. Funkcjonariusze będą nie tylko kontrolować prędkość, ale i sprawdzać trzeźwość kierowców.

wsb3

Akcja pod nazwą „Majowy Weekend 2019″ rozpoczyna się już dziś i potrwa do niedzieli, 5 maja.

– W ramach prowadzonych działań funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów, szczególnie na głównych trasach oraz drogach wylotowych z Nowego Sącza i sądeckich miejscowości. W przypadku poważnych utrudnień w ruchu policjanci w miarę możliwości będą kierować pojazdy na drogi objazdowe oraz nadzorować poszczególne skrzyżowania, by nie dopuścić do ich blokowania – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, ale także na przestrzeganie dopuszczalnej prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa, czy zachowanie kierowców w okolicach przejść dla pieszych.

Jak dodaje sądecka policja, funkcjonariusze będą nadzorować również ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Wobec tych samochodów obowiązują poniższe ograniczenia:

  • 30 kwietnia 2019 – w godzinach od 18:00 do 22:00
  • 1 maja 2019 – w godzinach od 8:00 do 22:00
  • 2 maja 2019 – w godzinach od 18:00 do 22:00
  • 3 maja 2019 – w godzinach od 8:00 do 22:00

Postarajmy się, aby majówka przebiegła bezpiecznie zarówno dla nas, jak i innych uczestników ruchu drogowego!

fot. KMP w Nowym Sączu

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]