Majowe święto drzewa w Nowym Sączu

Majowe święto drzewa w Nowym Sączu

Młode drzewa i krzewy wzrastać będą wraz z podopiecznymi Specjalistycznego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowym Sączu.  Przy placówce odbyła się plenerowa impreza opatrzona tytułem „Majowe Święto Drzewa”. Dzieciaki wraz z przedstawicielami władz miasta posadziły kilka nowych drzewek. 

Dzisiejsze święto to nie tylko sadzenie drzew, ale również przypomnienie i podsumowanie wielu działań prowadzonych w naszym ośrodku od kilku lat. Te małe sadzonki, które trzymamy w rękach, to początek wielkiej przygody. Drzewa nie tylko zapewnią tlen, oczyszczą powietrze, ale również złagodzą zmiany klimatu i i staną się siedliskiem wielu organizmów. W przyszłości być może pozyskane z nich drewno zapewni komuś dom. Tymi działaniami uczymy naszych podopiecznych szacunku do przyrody i świadomości ekologicznej- mówił dyrektor placówki Grzegorz Rams

Ośrodek aktywnie włączył się również w akcję prezydenta RP Andrzeja Dudy #sadziMY. Wydarzenie było kontynuacją realizowanego przez SOSW projektu w ramach którego w zeszłym roku na placu przed placówką postawiono altanę i mini plac zabaw dla uczniów z głęboką niepełnosprawnością.

Stworzono również mały sad owocowy, posadzono 22 drzewa iglaste, a teraz dołączyły do nich kolejne drzewa liściaste m.in: klon, który wsadził prezydent oraz magnolia, którą posadziła Małgorzata Belska.  Kwesta była także okazją do występów artystycznych

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.