Maciejowa uczci 45. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. ,,Jego nauczanie wciąż ma ogromne znaczenie”

Maciejowa uczci 45. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. ,,Jego nauczanie wciąż ma ogromne znaczenie”

W ósmym głosowaniu 99 kardynałów spośród 111 uczestników konklawe zdecydowało, że arcybiskup Krakowa kardynał Karol Wojtyła zostanie 264 papieżem. Był 16 października 1978 rok. Za kilka dni przypada 45. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Z tej okazji w Maciejowej, podobnie jak w innych miejscach w Polsce, odbędą się uroczystości przypominające tamto wydarzenie. 

Papież-Polak po niespodziewanym wyborze przybrał imię Jan Paweł II. Był pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra nie-Włochem i pierwszym papieżem Słowianinem. Biały dym unoszący się nad Kaplicą Sykstyńską, a potem słynne habemus papam dało początek prawie 27-letniemu pontyfikatowi. Po świętym Piotrze i Piusie IX Jan Paweł II był najdłużej panującym papieżem. Przez te lata odwiedził raz lub wielokrotnie 132 kraje i 900 miejscowości. W podróżach zagranicznych przebył ponad 1 700 000 km, co odpowiada ponad 42-krotnemu okrążeniu Ziemi wokół równika lub prawie 4,5-krotnej średniej odległości między Ziemią a Księżycem.

16 października w Maciejowej uczczą 45. rocznicę pontyfikatu. O godzinie 18:00 rozpocznie się różaniec, o 19:00 msza święta, później koncert Orkiestry Dętej z Mystkowa, a po nim o 21:00 Apel Jasnogórski na placu przed kościołem parafialnym.

– Ta rocznica daje nam okazję do refleksji nad dziedzictwem Jana Pawła II i kontynuowania jego misji. Jego nauczanie wciąż ma ogromne znaczenie dla naszej społeczności, szczególnie w kontekście odpowiedzialności, wzajemnego szacunku i otwartości na innych. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej uroczystości, która będzie okazją do wspólnego świętowania i dzielenia się refleksjami na temat wpływu Jana Pawła II na nasze życie. Będzie to także doskonała okazja do budowania więzi społecznych i jednoczenia się w duchu miłości i wzajemnego zrozumienia. Wierzę, że uroczystość 45. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II będzie niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich! – zachęca w rozmowie z naszą redakcją pani wójt gminy Łabowa Marta Słaby.

Fot. UG Łabowa/
Fot.: Franciszek Natanek 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama