,,Luksusowe wydatki” marszałka Kozłowskiego? UMWM tłumaczy się z zakupu Mercedesa i remontu

Od dwóch dni w przestrzeni medialnej pojawiają się informacje, jakoby marszałek województwa Witold Kozłowski kupił za publiczne pieniądze samochód wart 200 tysięcy za blisko 400 tysięcy złotych oraz wyremontował łazienkę urzędu, wydając na ten cel 100 tysięcy. Urząd na zarzuty odpowiada, ale ceny remontu nie podaje. 

wsb3

Informacje o ,,luksusowych wydatkach marszałka” podała wczoraj ,,Gazeta Wyborcza”. Faktycznie, w ogłoszeniach na stronie urzędu marszałkowskiego można znaleźć wykaz 71. wymagań dotyczących pojazdu. Spełniła je tylko jedna oferta – złożona przez spółkę Sobiesław Zasada. Ostatecznie Mercedes Vito kosztował podatników 389 988 zł i 72 grosze brutto. Co więcej, łazienka, którą ,,odświeżano” miała być w stylu retro, cała w ,,złocie i marmurze”.

,,Uprzejmie informujemy, że minibus/samochód Mercedes Vito został zakupiony w drodze przetargu do przewozu międzynarodowych misji sportowych po terenie województwa małopolskiego w związku z organizacją Igrzysk Europejskich. Marszałek Witold Kozłowski korzysta z samochodu marki Skoda” – napisał w oświadczeniu Michał Drewnicki, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Jeśli chodzi o generalny remont toalety w zabytkowym budynku przy ul. Basztowej w Krakowie, miał on być przeprowadzony według projektu i materiałów, które są ogólnodostępne. Pracownicy urzędu zaprzeczają jakoby do prac użyto marmuru.

– Nawierzchnię stanowią ceramiczne płytki podłogowe i ścienne – napisał rzecznik UMWM.

Szczegóły zamówienia —> TUTAJ 

Fot. screen Gazeta Wyborcza/
UMWM

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]