Łukasz Połomski nominowany w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Łukasz Połomski nominowany w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Łukasz Połomski – historyk, nauczyciel, publicysta, popularyzator historii. Od 2011 r. stoi na czele Stowarzyszenia Sądecki Sztetl, w którym zgromadził znawców zagadnień żydowskich na Sądecczyźnie. Działają w nim m.in. sądeczanie Artur Franczak oraz Dariusz Popiela – inicjator projektu „Ludzie, Nie Liczby”. W roku 2022 Sądecki Sztetl wspólnie z projektem „Ludzie, Nie Liczby” zrealizował szereg działań w Nowym Sączu. Ich zwieńczeniem było powstanie Miejsca Pamięci w centrum miasta, w sercu dawnego getta. Lokalizację pomnika wskazał Jakub Muller w 2009 r. Przez 10 lat Łukasz Połomski opracowywał listę Ofiar Holokaustu z Nowego Sączu i okolic. Znalazło się na niej 11966 osób, ich imiona i nazwiska zostały wyryte na sądeckim pomniku.

28 sierpnia 2022 r. otwarto uroczyście Miejsce Pamięci w obecności niemal 100 potomków sądeckich Żydów z całego świata, z którymi Stowarzyszenie utrzymuje kontakt. W 2022 r. Stowarzyszenie Sądecki Sztetl otrzymało wyróżnienie w Nagrodzie POLIN 2022, co zostało mocno odnotowane w mediach.

Oddaj swój głos!

V edycja Rankingu im. Danuty Szaflarskiej Genialni Lokalni Globalni - GŁOSOWANIE Publiczności. Dziennie można oddać jeden głos. Aby zagłosować należy oznaczyć nominowanego (kropka po lewej stronie zdjęcia), a następnie poniżej listy kliknąć ,,nie jestem robotem”, a potem – ZAGŁOSUJ. Głosowanie trwa od 16 lutego (godz. 00:01) do 5 marca (godz. 23:59).

Share on twitter
Share on facebook