Łukasz Pajor – najlepszy młody mechanik w Polsce

Łukasz Pajor – najlepszy młody mechanik w Polsce

Łukasz Pajor

Ma dopiero 18 lat a już może pochwalić się tytułem najlepszego młodego mechanika w Polsce. Łukasz Pajor, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu, zdobył I miejsce w Young Car Mechanic 2021 – międzynarodowym konkursie dla uczniów techników samochodowych.

W finale, który odbędzie się w sierpniu tego roku, czeka go rywalizacja z innymi młodymi mechanikami z  Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Bułgarii oraz Ukrainy. Łukasz Pajor będzie jedynym Polakiem w tym gronie.   

Łukasz uczy się w klasie o specjalizacji technik pojazdów samochodowych. Motoryzacja interesowała go od zawsze.

Do samochodów ciągnęło mnie odkąd pamiętam, odkąd byłem małym chłopcem. Zaraziłem się tym chyba od mojego taty, który też bardzo lubi samochody. Auta zawsze mnie pasjonowały, dlatego też wybrałem szkołę samochodową – opowiada Łukasz.

Do konkursu Young Car Mechanik 2021, organizowanego przez Inter Cars S.A., zgłosił ucznia jego nauczyciel zawodowych przedmiotów samochodowych – Jarosław Adamczyk. Do konkursu przygotowywał go zaś Lucjan Guśtak.

Young Car Mechanic to międzynarodowy konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych. Jego głównym celem jest upowszechnianie wśród młodzieży pozytywnego wizerunku zawodu mechanika samochodowego, wymiana doświadczeń oraz metod uczenia się a także znalezienie młodych talentów w dziedzinie mechaniki i obsługi samochodów.

– Uczniów chętnych do udziału w tych zawodach zbierał mój nauczyciel Jarosław Adamczyk. Zgłosiłem się, bo chciałem sprawdzić, co potrafię, jaki jest stan mojej wiedzy motoryzacyjnej. Okazało się, że całkiem niezły, bo w pierwszym etapie konkursu, którym był składający się ze stu pytań test, poradziłem sobie całkiem nieźle – opowiada Łukasz.

W pierwszym etapie konkursu brało udział dwa tysiące uczniów. Do drugiego etapu, już dużo trudniejszego, zakwalifikowało się trzystu uczniów.

– Do finału (…)

Całość przeczytasz w najnowszym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”:

DTS 10 czerwca 2021 online

 

Share on twitter
Share on facebook