Ludomir Handzel wydał urzędnikom zalecenie zaciskania pasa. Pensje w ratuszu zamrożone

Wczoraj (23 stycznia) prezydent miasta Ludomir Handzel wystosował do kadry kierowniczej magistratu zarządzenie wzywające do szukania oszczędności gdzie tylko się da.  „Wytyczne polityki oszczędnościowej w budżecie Miasta Nowego Sącza” zawierają między innymi zamrożenie płac w urzędzie i jednostkach podległych oraz powstrzymanie się od zatrudniania nowych pracowników.

– Mając na uwadze priorytety, którymi są inwestycje miejskie, istnieje potrzeba racjonalizowania wydatków, szczególnie w sferze kadrowej. W związku z tym podjąłem decyzję o odgórnym zaleceniu do stosowania określonych procedur oszczędnościowych – wyjaśnia  zastępca prezydenta Artur Bochenek.

Jak informowaliśmy w ostatnich dniach grudnia, radni miasta przyjęli uchwałę budżetową na 2019 rok  przygotowaną przez poprzednie władze miasta z Ryszardem Nowakiem na czele. Jest to budżet z 30-milionowym deficytem. Jego pokrycie będzie wymagało zaciągnięcia kredytu. Dług miasta sięgnie wówczas 104 miliony złotych.

Koniec z rozpasaniem w urzędzie. Oszczędzamy! – kwituje Bochenek.

Zadłużenie Miasta Nowego Sącza z tytułu zaciągniętych kredytów oraz emisji obligacji na dzień 1 stycznia 2019 r. wynosiło  74 mln 146 tys. 656 zł.

(tk)

 

Oto treść zarządzenia dotyczącego oszczędności

Czytaj też:

Nowosądecka dobra zmiana? Żona dyrektora znalazła pracę w miejskiej spółce

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.