Iwona Mularczyk krytykuje pomysł likwidacji "jedynki"

Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk zabrała głos w sprawie projektów uchwał dotyczących likwidacji czterech sądeckich placówek edukacyjnych: Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu im. Adama Mickiewicza, Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej mieszczącego się przy ul. Nadbrzeżnej, oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego z siedzibą przy ul. Lenartowicza 4. 

PROTEUSSMARZ

Obejrzałam wczorajszą konferencję i patrzyłam z niedowierzaniem na to, co usłyszałam. Z przykrością stwierdzam, że w uzasadnieniach do wszystkich projektów uchwał, które dostałam, nie ma nic, co dawałoby mi pewność, że rzeczywiście gimnastyka korekcyjna będzie realizowana na dotychczasowym poziomie. Nie ma też żadnej informacji dotyczącej tego jak wygląda baza placówek, w których ma być taka gimnastyka prowadzona. Jeżeli słyszę od pani dyrektor Belskiej, że zazwyczaj nauczyciele WF posiadają kwalifikacje, to gratuluję... Jako osoba związana z oświatą od 23 lat, przyjmuję te słowa z wielkim zaskoczeniem - mówiła Iwona Mularczyk

Dodała też, że znaczna ilość uczniów w klasach to największa bolączka szkół i zwiększanie liczebności oddziałów do 25 osób nie jest dobrym pomysłem.

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.