Ludomir Handzel nie wyklucza, że wystartuje z listy PiS

Ludomir Handzel, lider Koalicji Nowosądeckiej i były kontrkandydat Ryszarda Nowaka w wyborczej potyczce o prezydencki fotel wcale nie uważa się za najlepszego kandydata na prezydenta Nowego Sącza. Z satysfakcją widziałby na tym stanowisku Jana Golbę, albo Bernarda Stawiarskiego. W wywiadzie jakiego udzielił Regionalnej Telewizji Kablowej padło prowokacyjne pytanie co zobi, jeśli padnie propozycja, aby on sam wstartował z listy PiS.– Dlaczego nie?! – odpowiedział zdecydowanie i dodał, że jeżeli ktoś zaproponuje rozwojowy, inwestycyjny program, który sprawi, że Nowy Sącz będzie przyciągał ludzi, a nie odpychał, to nie będzie się wahał.

– Chcę żeby w mieście żyło się coraz lepiej, żeby było gdzie spędzać czas, żeby można było pójść na basen w upalne dni – powiedział.

Jego zdaniem władze miasta działają post factum i nie myślą perspektywicznie.

-Dlaczego mamy okres adwentu, ciągłego oczekiwania na to co się wydarzy? Przypomina się nam, że za chwileczkę będzie stadion, za chwileczkę most, basen. Czekamy aż most się zawali, aż Sandecja wejdzie do Ekstraklasy… Myślę, że mieszkańcom należy się więcej. Musimy zacząć nadrabiać wieloletnie straty. Miliard złotych powinien być zainwestowany w to miasto w ciągu ostatnich dziesięciu lat – stwierdził Handzel i wyraził ubolewanie, że Nowy Sącz nie rozwija się tak dynamicznie jak Muszyna, czy Chełmiec.

Zaznaczył, że samorząd to nie miejsce, w którym pierwsze skrzypce powinna grać polityka. Najważniejsze powinno być właściwe gospodarzenie mieniem i stwarzanie przestrzeni dla mieszkańców.

Tak jak robi to burmistrz Golba czy wójt Stawiarski – mówi Handzel. – Jana Golbę, oceniam po jego pracy i wynikach. Jeżeli będzie chciał wystartować na prezydenta miasta chętnie wejdę w skład jego komitetu wyborczego. A Bernard Stawiarski to  po prostu dobry gospodarz. W zeszłym roku gmina Chełmiec pomimo tego, że miała czterokrotnie mniejszy budżet wydała więcej pieniędzy na inwestycje niż Nowy Sącz.

Czy Ludomir Handzel wystartuje w wyborach? Jednoznacznej odpowiedzi nie dał.

– Jestem przedsiębiorcą, managerem, ale przede wszystkim jestem aktywnym obywatelem Nowego Sącza i mam prawo recenzować co się dzieje w mieście, podrzucać pomysły rządzącym i oczekiwać poprawy jakości życia w mieście- kwituje.

Wykorzystano fragmenty wywiadu dla Regionalnej Telewizji Kablowej.

fot. Koalicja Nowosądecka

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.