Ludomir Handzel najmniej zarabiającym prezydentem w Polsce. To sprawa trzeciorzędna – mówi

Ludomir Handzel najmniej zarabiającym prezydentem w Polsce. To sprawa trzeciorzędna – mówi

Ludomir Handzel otrzymał pierwszą wypłatę za pracę na stanowisku prezydenta Nowego Sącza. Na jego konto wpłynęło z Urzędu Miasta 4 279,93 zł. Handzel jest prawdopodobnie najgorzej zarabiającym prezydentem w Polsce.

Nie komentuję wysokości moich poborów – powiedział Handzel  w rozmowie z dts24 – O moim wynagrodzeniu zadecydowała Rada Miasta, ale to mieszkańcy oceniają moją pracę i jej wartość. Dla mnie to w tej chwili sprawa trzeciorzędna. Ważny jest Nowy Sącz.

Jak podaje portal pracuj.pl – przeciętne wynagrodzenie w Nowym Sączu w 2017 roku wynosiło 3 900 zł brutto (czyli 2 783 zł netto) i jest niższe o 17% od przeciętnego wynagrodzenia w województwie małopolskim.

Przeciętne wynagrodzenie specjalisty w Nowym Sączu w 2017 roku wynosiło 3 450 zł brutto (2 470,07 zł netto)  i stanowiło 47% przeciętnej pensji kierownika, która wynosiła 7 300 zł brutto (5 153,24  zł netto). Oznacza to, że specjalista musi pracować ponad dwa miesiące na pensje kierownika.

Z danych tych wynika, że prezydent Nowego Sącza ma pensję o 1000 zł wyższą niż statystyczny sądecki specjalista, ale równocześnie prawie tysiąc niższą niż kierownik.

Dla porównania rządzący Tarnowem Roman Ciepiela zarabia  (na rękę) 7 689,52 zł  a Tadeusz Ferenc – prezydent Rzeszowa –  7767 zł.

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.