Lubisz języki obce? Chcesz zobaczyć, jak się studiuje w Nowym Sączu? Mamy coś dla Ciebie!

Lubisz języki obce? Chcesz zobaczyć, jak się studiuje w Nowym Sączu? Mamy coś dla Ciebie!

Wydział Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się już 20 marca 2023 w godzinach 9.00–13.00 w budynku Wydziału przy ul. Kochanowskiego 44 w Nowym Sączu. 

To doskonała okazja, by poznać ofertę edukacyjną Wydziału – zarówno studia licencjackie jak i magisterskie. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w licznych prezentacjach, zajęciach oraz warsztatach, a także porozmawiać ze studentami, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami. Wszyscy będą mogli m.in. wziąć udział w quizie dotyczącym krajów niemieckojęzycznych, warsztatach kreatywnego myślenia czy też w prezentacji przygotowanej przez studentów z Turcji. Będą także warsztaty „Kultura Chin w pigułce”, prezentacja dotycząca Hiszpanii oraz wykład na temat ortografii języka angielskiego.

 

Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach znajomość jednego języka obcego często może nie wystarczyć, dlatego w Wydziale Nauk Humanistycznych studenci uczą się nie tylko języka angielskiego, ale również niemieckiego (bardzo cenionego przez nowosądeckich pracodawców), hiszpańskiego, chińskiego oraz rosyjskiego. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy chcą sprawdzić swoją znajomość języków licznie biorą udział w corocznie organizowanym konkursie lingwistycznym DUET – w tegorocznej edycji wzięło udział ponad 1100 osób! 

W kwietniu Wydział organizuje również konkurs poezji obcojęzycznej, w którym mogą wziąć udział uczniowie recytujący utwory anglo- i niemieckojęzyczne. To także doskonała okazja do rozwijania swoich pasji i doskonalenia znajomości języka obcego. 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Otwartym oraz w innych wydarzeniach organizowanych przez Wydział Nauk Humanistycznych ANS w Nowym Sączu.

Share on twitter
Share on facebook