Łowił ryby zabronioną metodą. Grozi mu więzienie

Łowił ryby zabronioną metodą. Grozi mu więzienie

nielegalnie złowiona ryba

Interweniowała Społeczna Straż Rybacka i policja. Nad rzeką w Witowicach Dolnych (gmina Łososina Dolna) zatrzymano kłusownika, który łowił ryby zabronioną metodą.

Do zdarzenia doszło 18 maja. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej około godziny 13:00 dostali od strażników Społecznej Straży Rybackiej informację o kłusowniku. Mężczyzna miał łowić ryby w Witowicach Dolnych i korzystać z zabronionej przepisami metody na tak zwany ,,szarpak”. Przy takim połowie do wędki przyczepia się ostrą, dociążoną kotwicę, która wbija się w wiele miejsc na ciele ryby i kaleczy ją.

Policjanci udali się na miejsce i ruszyli na poszukiwania kłusownika. Po jakimś czasie na drodze wzdłuż rzeki zatrzymali samochód, którym kierował 56-latek.

– Mundurowi postanowili sprawdzić wnętrze pojazdu, gdzie jak się okazało znajdowały się dwie okaleczone ryby o łącznej wadze blisko 9 kilogramów oraz wędka z dociążoną kotwicą, które następnie zostały zabezpieczone – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu nowosądeckiego odpowie za naruszenie Ustawy o rybactwie śródlądowym, zakazującej połowu ryb narzędziami kaleczącymi. Choć złowił dwie ryby, mógł pokaleczyć wiele innych. Może teraz spędzić nawet dwa lata w więzieniu.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.