Masz 60 lat i głowę pełną pomysłów? Wspólnie z nami zmieniaj świat!

Masz 60 lat i głowę pełną pomysłów? Wspólnie z nami zmieniaj świat!

To jedyna taka szansa dla tych, którzy mają już za sobą „60. Wiosen” i chcą sprawić, by świat był jeszcze piękniejszy. Do 2 czerwca Fundacja Dzień Dobry czeka na zgłoszenia do projektu, który umożliwi realizację najlepszych społecznych inicjatyw. Na spełnienie tych marzeń są pieniądze – aż 2.300 zł na każdą wybraną inicjatywę.

Masz głowę pełną pomysłów na to jak mogłoby być, a nie jest? A jedynym problemem jest brak funduszy na ich realizację? Znamy sposób jak temu zaradzić! Najpierw przekonaj do swoich pomysłów znajomych, żebyś nie był sam, bo trudno naprawiać świat w pojedynkę. Stwórz zgraną grupę i zgłoś się do udziału w projekcie. Możesz w ten sposób skutecznie odmienić, upiększyć, poprawić fragment otaczającej rzeczywistości. W projekcie spotkasz 48, takich jak TY, aktywnych seniorów, którym pokażemy w praktyce co oznacza bycie liderem – zapraszają pomysłodawcy inicjatywy z Fundacji Dzień Dobry.

Uczestnicy projektu sami zdecydują o formach podejmowanych przez siebie inicjatyw. Otrzymają wsparcie opiekuna oraz fundusze na zakup usług i materiałów o wartości 2300 zł. Jeszcze w czerwcu br. wezmą udział w dwudniowym wyjeździe integracyjno-szkoleniowym do Krynicy-Zdroju. Na konkretne działania będzie ponad pół roku od czerwca do grudnia. Będą warsztaty tematyczne zgodne z zapotrzebowaniem uczestników, webinarium w lokalnym centrum wolontariatu, wizyta studyjna w Krakowie, a także wymienne spotkania pomiędzy grupami inicjatywnymi.

Każdy z uczestników będzie miał zapewnione materiały dydaktyczne i poczęstunek podczas spotkań, warsztatów, a także przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie podczas wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego.

W ramach działań promocyjnych odbędzie się kampania społeczna na Facebooku w formie komiksowych rysunków ukazujących aktywność seniorów, przyczyniająca się tym samym do pozytywnego postrzegania starości.

Wieńczyć projekt będzie spotkanie podsumowująco-dyskusyjne w Regietowie, gdzie po oficjalnym zakończeniu projektu i przedstawieniu zrealizowanych działań, uczestnicy projektu zwiedzą stadninę koni i zasiądą do wspólnego biesiadowania.

 

ABY ZGŁOSIĆ SWÓJ UDZIAŁ W PROJEKCIE NALEŻY:

– zebrać 8-osobową grupę w wieku 60+ zamieszkującą teren powiatu nowosądeckiego, nowotarskiego, gorlickiego lub limanowskiego,

– zapoznać się regulaminem konkursu oraz do 2 czerwca br. złożyć formularz zgłoszeniowy z proponowaną inicjatywą (dokumenty dostępne na stronie: www.fundacjadziendobry.pl oraz na profilu Fundacji na Facebooku: https://www.facebook.com/DzienDobryFundacja/ oraz w biurze Fundacji). Zgłoszenia należy dokonać osobiście lub za pomocą poczty tradycyjnej (liczy się data wpływu) na adres biura projektu: Fundacja Dzień Dobry, ul. Lwowska 11, 33-300 Nowy Sącz. 3 czerwca przedstawiciele fundacji skontaktują się z wybranymi grupami i poinformują o zakwalifikowaniu do projektu.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!

Więcej informacji pod nr tel. 18 44 11 994.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.