Łososina Dolna: zderzenie dwóch osobówek na drodze krajowej

Wczoraj w Łososinie Dolnej zderzyły się dwa samochody osobowe: Mitsubishi i Audi. Do kolizji doszło około 17:10. Do działań zadysponowano strażaków z miejscowej OSP oraz z JRG nr 1 w Nowym Sączu.

KorzennaW2020

Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób i żadna z nich nie skarżyła się na dolegliwości.

Kiedy służby dotarły na miejsce, Audi znajdowało się częściowo na jezdni, a częściowo w rowie, natomiast Mitsubishi blokowało jeden pas ruchu na drodze krajowej około 100 metrów dalej. Przez jakiś czas ruch w obu kierunkach był wstrzymany.

- Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz odłączeniu klem akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. W porozumieniu z Policją wprowadzono ruch wahadłowy, który był kierowany przez ratowników OSP. Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji usunięto pozostałości po kolizji z jezdni - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Na koniec strażacy zasypali  wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem i przekazali większe elementy karoserii kierowcom. Działania trwały prawie dwie godziny.

fot. PSP w Nowym Sączu

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.