Łososina Dolna. PSZOK otwarty. Kosztował niemal milion

Łososina Dolna. PSZOK otwarty. Kosztował niemal milion

PSZOK Łososina Dolna

W Łososinie Dolnej powstał Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Został już otwarty dla mieszkańców, a koszt jego budowy wyniósł niemal milion złotych. Większość tej kwoty pokryło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego na lata 2014-2020.

PSZOK powstał w miejscu działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej ,,Łososina”, który też będzie prowadził obsługę punktu w ramach podpisanej z gminą umowy. Całkowita wartość inwestycji, realizowanej w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj”, to 977 615,35 zł, a dofinansowanie na ten cel wyniosło 674 737,85 zł.

W zakres prac wchodziły roboty ziemne i fundamentowe, wykonanie dwóch stalowych wiat, nawierzchni i utwardzanych placów. Zamontowano instalację elektryczną i oświetleniową oraz zewnętrzny monitoring. Na terenie PSZOK znalazł się także kontener socjalno-warsztatowy oraz ścieżka edukacyjna. Trzeba było również zakupić odpowiednie wyposażenie: ciągnik z ładowaczem hydraulicznym, rębak do gałęzi, wagę magazynową, ręczny wózek do palet, a także kontenery typu – KP7, KP12 oraz mniejsze o pojemności 110l i 800l.

Jak zaznacza wójt Andrzej Romanek, w gminie rolniczo – turystycznej istotne jest dbanie o czystość i ekologię. Ponadto budowa PSZOK była konieczna ze względu na obowiązujące przepisy, zgodnie z którymi w każdej gminie powinien powstać taki punkt.

– To nasz wspólny sukces. Warto zwrócić uwagę, że o czystości naszej gminy decydujemy my wszyscy, bowiem nawet najlepiej rozbudowana infrastruktura, czy system zbiórki odpadów nie zastąpi starań każdego z nas o to, aby gmina była czysta i ekologiczna. To jaką więc ją zostawimy następnym pokoleniom zależy przede wszystkim od nas – komentuje wójt Romanek.

Przypomnijmy, że z budową PSZOK mierzy się też obecnie gmina Korzenna. Punkt ma powstać w Miłkowej, jednak część mieszkańców stanowczo przeciw temu protestuje. Pisaliśmy o tym między innymi TUTAJ.

fot. UG Łososina Dolna

INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.