94-latka spłonęła we własnym domu. Z ogniem walczyło 20 strażaków

Dzisiaj (6 lutego) pół godziny po północy strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu i OSP Łososina Dolna zostali wezwani na pomoc do palącego się drewnianego domu w Łososinie Dolnej. Kiedy przybyli na miejsce, nie było widać płomieni, a dym, który wydostawał się ze szczelin drzwi i całej powierzchni dachu. 

Przed budynkiem znajdowała się osoba, która zgłosiła pożar. Wcześniej podjęła próbę dostania się do środka domu, by pomóc starszej kobiecie, która tam mieszkała. Niestety nie udało się. Strażacy natychmiast podjęli działania ratownicze, rozwinęli linie wężowe, otwarli drzwi wejściowe przy użyciu sprzętu burzącego i dotarli do źródła pożaru. Niestety na ratunek dla mieszkanki było już za późno.

– Po przygaszeniu pożaru odnaleziono w środkowej części budynku zwęglone ciało 94-letniej kobiety. Obecna na miejscu zdarzenia załoga karetki pogotowia ratunkowego potwierdziła zgon poszkodowanej – relacjonują strażacy PSP.

Druhowie odłączyli dopływ energii elektrycznej i przeszukali dom pod kątem obecności w nim innych osób. Otworzyli okna, by oddymić pomieszczenie. Jak informują strażacy, tlące się łóżko oraz wyposażenie pomieszczenia, a także najbliższą okolicę zwęglonych zwłok pokryli pianą gaśniczą. Dodatkowo sprawdzili strych budynku oraz inne pomieszczenia za pomocą kamery termowizyjnej. Nie stwierdzili jednak podwyższonej temperatury.

Strażacy oświetlili teren akcji, a po ugaszeniu pożaru, wpuścili technika policyjnego, który dokonał wstępnych oględzin. Wynieśli na zewnątrz spalone elementy wyposażenia i przelali je wodą.

– Po wykonaniu czynności dochodzeniowych ciało zostało zabrane przez pracowników zakładu pogrzebowego. Pomieszczenie, w którym zaistniał pożar przelano wodą. Sprawdzono cały obiektu za pomocą kamery termowizyjnej oraz na obecność tlenku węgla. Działania 5 zastępów oraz 20 strażaków trwały ponad trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona – relacjonują strażacy.

Fot. PSP Nowy Sącz

KOSECKI
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]