Nowy Sącz: zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Mickiewicza

Wczoraj około 16:45 w Nowym Sączu doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Jagiellońskiej.

Kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce, uszkodzone pojazdy blokowały ruch na skrzyżowaniu i na chodniku przy skręcie w ulicę Mickiewicza. Samochodami, które się zderzyły, podróżowało sześć osób.

- Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz sprawdzeniu stanu osób, które brały udział w zdarzeniu. Poszkodowana została jedna osoba. Znajdowała się w radiowozie policji. Strażacy udzielili pomocy osobie poszkodowanej. Podczas wykonywania tych czynności ratowniczych na miejsce zdarzenia dotarła karetka pogotowia ratunkowego - relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Jak informują, poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala.

Strażacy odłączyli akumulatory w zniszczonych autach, dokonali sorpcji rozlanych płynów silnikowych oraz eksploatacyjnych i usunęli z jezdni pozostałości po wypadku. Uszkodzone auta zostały zepchnięte na pobocze. Działania zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu trwały ponad godzinę.

Policjanci prowadzili na miejscu czynności, które mają pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.