Grybów: 57-letni pieszy zginął na pasach. Siła uderzenia była ogromna

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (5 lutego) tuż przed północą. O godzinie 23.30 na ulicy Kazimierza Wielkiego w Grybowie mężczyzna podróżujący Volkswagenem Golfem potrącił pieszego. Niestety poszkodowany nie miał szans, zginął na miejscu. 

– Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen na przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę, który w wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Z uwagi na to, że poszkodowany nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość, policjanci wstępnie ustalili, że najprawdopodobniej był to 57-letni mieszkaniec Grybowa – informuje naszą redakcję Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Siła uderzenia była tak duża, że pieszy znalazł się kilkadziesiąt metrów od przejścia i samochodu, który go potrącił. Również uszkodzenia pojazdu mogą wskazywać na sporą prędkość. Kierowca volkswagena został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy.

– Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali grybowscy oraz nowosądeccy policjanci, którzy wykonali liczne czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań – wyjaśnia Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Fot. arch. KMP NS

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.