Kijów bierze Sokolika

Na boiskach Sokoła w Starym Sączu zakończył się X Międzynarodowy Turniej Sokolika z udziałem 32 drużyn. Dopisała pogoda, kibice, a poziom sportowy pokazał, że talentów piłkarskich nie brakuje. Turniej wygrał zespół Lokomotiv Kijów.

Organizator Turnieju i prezes Fundacji ”Ja też mam marzenia” Tomasz Popiela podziękował sponsorom, współorganizatorom i wolontariuszom.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej sportowej postawy i waleczności. W tym roku po raz pierwszy udało się spełnić marzenia polonijnych dzieci – mówił.

W turnieju udział wzięła drużyna „Polonia The Best Player” złożona z dzieci polskich imigrantów, którzy na co dzień grają w zagranicznych klubach, a teraz utworzyli ekipę piłkarską.

Chcemy, by dzieci poznały ojczyznę rodziców. Jeśli kiedyś któreś z nich zagra dla Polski, to nie mamy nic przeciwko. Pomysł z taką drużyną dojrzewał od dawna. W końcu stało się. Moim marzeniem było i jest, aby ich pobyt w Polsce był impulsem do budowania głębszych więzi z ojczyzną, a w przyszłości, w życiu dorosłym może zaowocuje decyzją o powrocie do kraju. Przyjemnie było patrzyć i słuchać, jak chętnie rozmawiali po polsku z kolegami z innych polskich drużyn, nawiązywali z nimi kontakty, cieszyli się z pobytu w Polsce – relacjonował Tomasz Popiela.

Turniej poprowadzili prezesi klubu UKS Sokoliki: Robert Mysior i Krzysztof Szewczyk. W organizację zaangażowani byli także wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Klasyfikacja końcowa: 1. Lokomotiv Kijów, 2. Górnik Zabrze, 3. Raków Częstochowa, 4. Delta Warszawa, 5. Lech Poznań, 5. Zagłębie Lubin, 6. Akademia ŁKS Łódź, 7. Wisła Kraków, 8. Korona Kielce, 9. Barca Academy, 10. Stal Rzeszów, 11. AP Progress Andrychów, 12. Girona FC, 13. Śląsk Wrocław, 14. Klub Leva Lwów, 15. Pogoń Kraków, 16. Cracovia Kraków, 17. Sandecja Nowy Sącz, 18. Polonia Środa Wielkopolska, 19. APN Sportowiec Modlniczka, 20. AP Limanovia Limanowa, 21. Szkółka Techniki Fundamentalnej, 22. Zbrojovka Brno, 23. Beniaminek Profbud Krosno, 24. Pogoń Szczecin, 25. Górnik Łęczna, 26. Polonia BIALI, 27. Talent Warszawa, 28. Polonia CZERWONI, 29. UKS Sokoliki Stary Sącz, 30, Dunajec Nowy Sącz, 31. Wierchy Rabka Zdrój.

Ambasadorem Turnieju Sokolika był reprezentant Polski w piłce nożnej Mirosław Szymkowiak, który wraz z najlepszym piłkarzem kadry młodzieżowej Jakubem Kamińskim wybrali MVP turnieju. Młodzi piłkarze otrzymali piękne statuetki oraz nagrody rzeczowe. Nagrody dla wręczał m.in. skoczek narciarski i reprezentant Polski Maciej Kot.

Współorganizatorem Turnieju Sokolika była Gmina Stary Sącz i burmistrz Jacek Lelek.

Fot: Zdjęcie czołowkowe arch. Turnieju

Czytaj też

TO działo się wszędzie – od Nowego Sącza po Jokohamę. Run 4 a Smile

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.