Trzy sukcesy i porażki wójta gminy Rytro

Gmina Rytro – wójt Jan Kotarba:

Sukcesy

Startując w wyborach trzy lata temu, przedstawiłem przed sobą bardzo ambitny plan, którego realizacja wciąż się toczy i nabiera coraz bardziej wyraźnych kształtów. Początki nie były łatwe, ponieważ zastana sytuacja finansowa gminy była bardzo poważna. Wyprowadzenie jej na prostą było więc sporym wyzwaniem. Jeszcze większym wyzwaniem było szukanie szans na dalszy rozwój Rytra przy mocno ograniczonym budżecie. Ostatecznie jednak idziemy coraz bardziej naprzód i w tym kontekście myślę, że dotychczas największym sukcesem jest wyrwanie gminy z inwestycyjnej i rozwojowej zapaści. Do najważniejszych zadań gminy, w połowie kadencji zaliczyłbym rozpoczęcie gazyfikacji gminy. Informacja o tym przedsięwzięciu została odebrana przez mieszkańców niezwykle pozytywnie.

Poza tym, Gmina Rytro może wreszcie poszczycić się obecnością na mapie EuroVelo, czyli trasy rowerowej, która łączy kraje Unii Europejskiej.

Ponadto, udało nam się pozyskać środki na remonty i budowę wielu dróg, które od lat na to czekały. Co jednak najważniejsze, niemal lada chwila, ruszamy z budową budynku nowego i w pełni przystosowanego do obecnych standardów przedszkola. Inwestycja ta przyniesie kolejne korzyści, ponieważ pozwoli przenieść obecne przedszkole z budynku Szkoły Podstawowej, a w jego miejsce stworzyć przestrzeń dla klas 6-8, które obecnie pobierają naukę w budynku dawnego gimnazjum.

Niepowodzenia

Nie udało się zrealizować zadań powodziowych, promesy związane z usuwaniem szkód zostały przesunięte przez Wojewodę Małopolski, na walkę z covid-19.

Szereg imprez zostało odwołanych m.in. cieszący się dużym powodzeniem Jarmark Średniowieczny.

Do małych niepowodzeń zaliczyłbym opóźnienie budowy przedszkola w Rytrze. Opóźnienie to wynikło z przedłużających się procedur związanych z dokumentacją, na co również miała wpływ trudna sytuacja epidemiczna z jaką przyszło się nam zmierzyć.

(ESŚ)

O sukcesach i porażkach innych wójtów sądeckich gmin przeczytasz w specjalnym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.