Drożdżówki z Bobowej latają ponad chmurami

Drożdżówki z Bobowej latają ponad chmurami

drożdżówki z Bobowej LOT

Kto by przypuszczał, że nawet kilka kilometrów nad ziemią można spotkać akcent z naszego regionu? Z rodzimą przekąską pod samymi chmurami zetknął się jeden z naszych Czytelników. Podzielił się z nami nawet zdjęciem.

Pewnie nie każdy, lecąc na zagraniczne wakacje, zwraca uwagę na opakowanie drożdżówki, którą dostaje w samolocie. Okazuje się jednak, że można tam znaleźć ciekawe informacje – choćby takie, że słodka przekąska powstała w piekarni w Bobowej.

– Mieliśmy już sygnały od różnych osób, że dostały podczas lotu nasze drożdżówki. Co ważne, są one faktycznie produkowane w Bobowej – mówi nam Jerzy Rogala, właściciel bobowskiej piekarni GALA. Jak wyjaśnia, dawniej w samolotach linii LOT pojawiały się słodycze znanych firm. Większość tych marek należy jednak do zagranicznych przedsiębiorców, a przedstawicielom LOT zależało na polskich produktach.

Okoliczności, w jakich bobowskie drożdżówki trafiły w przestworza, są dość ciekawe. Słodkość z naszego regionu zwróciła bowiem uwagę właścicielki firmy cateringowej, obsługującej linie lotnicze LOT.

– W okolicach Radomia miała okazję zakupić jedną z naszych 110-gramowych drożdżówek. Tak bardzo przypadła jej do gustu, że znalazła numer telefonu do naszej piekarni i zadzwoniła, aby nawiązać współpracę – opowiada Jacek Kieroński z działu marketingu piekarni GALA.

Piekarnia z Bobowej podjęła wyzwanie. Konieczne było jednak dopasowanie wymiaru produktu – specjalnie dla linii lotniczych powstała mniejsza, 60-gramowa wersja drożdżówki. Brzoskwiniowe i czekoladowe nadzienia przypadły do gustu przedstawicielom firmy cateringowej. Konieczne było jeszcze dopracowanie wyglądu drożdżówki i stworzenie projektu graficznego opakowania.

– Po wytężonej pracy, przygotowaniu prób, projektu graficznego produkt został pozytywnie odebrany i zaakceptowany. W marcu 2021 odbył się pierwszy lot tych drożdżówek. Spotkać je można aż do dzisiaj – zaznacza Jacek Kieroński.

Drożdżówki z GALI trafiają na lotniska w Pyrzowicach i Warszawie. Co więcej, firma cateringowa obsługująca LOT kupuje od piekarni z Bobowej także inne produkty.

fot. Czytelnik (pierwsze zdjęcie w galerii), Piekarnia Gala

Czytaj też: Gmina Stary Sącz. Dziesięć dróg przejdzie modernizację

Reklama