List otwarty Stowarzyszenia Kibiców Sandecji do prezydenta Nowego Sącza

Dziś (wtorek, 2 stycznia) przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Sandecji wysłali list otwarty do prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka w sprawie budowy nowego stadionu. Kibice oczekują nowoczesnego stadionu na minimum 8200 miejsc siedzących. Przypominają o manifestacji, która planowana jest na piątek, 12 stycznia, na godz. 18. na sądeckim Rynku. Jak podkreślają, manifestacja nie będzie atakiem wymierzonym w osobę prezydenta a jedynie pokojową demonstracją ich niezadowolenia z tempa prac nad budową stadionu miejskiego w Nowym Sączu.

– Obietnice na temat budowy nowoczesnego obiektu przy ulicy Kilińskiego słyszymy nieustanie od marca 2010 r. i słynnej „lawiny inwestycji” zapowiadanej przez pana Józefa Kantora. Od tego czasu minie niebawem 8 długich lat – zauważa Radosław Stawiarz, wiceprezes Stowarzyszenia Kibiców Sandecji.

“Oczekujemy spełnienia obietnic i stworzenia funkcjonalnego, nowoczesnego, budowanego od podstaw stadionu na minimum 8200 widzów, co w perspektywie daje możliwość rozgrywania meczów na poziomie europejskim. Nie zgadzamy się na minimalizm i rzucanie słów na wiatr. Po wielu latach biernego przyglądania się sytuacji, oczekujemy konkretnych działań a nie kolejnych obietnic” czytamy w liście.

Kibice podkreślają, że nie interesuje ich polityka. Organizowane przez nas przedsięwzięcie nie jest osobistym atakiem na osobę prezydenta miasta.

“…Nie pozwolimy na podpinanie się pod nasz protest rozmaitych osób, które chciałyby wykorzystać nasze działania do osobistej walki politycznej. Stoimy na stanowisku, iż budowa nowoczesnego obiektu sportowego w Naszym mieście jest niezbędna, powinna być traktowana priorytetowo a także znajdować się ponad podziałami politycznymi”- dodaje Radosław Stawiarz.

Kibice zapewniają, że planowana na 12 stycznia demonstracja pod ratuszem odbędzie się w sposób pokojowy i zgodny z przepisami ustawy o zgromadzeniach publicznych. Liczą na zrozumienie i przychylne spojrzenie władz miasta na protest.

– Zachęcamy wszystkich którym dobro Sandecji leży na sercu do przyjścia na Rynek 12 stycznia o godzinie 18. Pokażmy że w Nowym Sączu jest wielu kibiców którzy w trudnych chwilach potrafią się jednoczyć i walczyć w ważnej sprawie – namawiają inicjatorzy akcji.

Ostaniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza przysłuchiwała się grupa kibiców, którzy nie kryli rozczarowania krótką odpowiedzą prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, który, zapytany przez radnego Dawida Dumanę o dalsze losy stadionu, odpowiedział jedynie, że:

-Stadion wpisany jest w budżet na 2018 rok. To wszystko. 

Dwa dni później prezydent zwołał konferencję prasową, na której poinformował o unieważnieniu przetargu na stadion i rozpisaniu nowego:

Miasto wyda na stadion Sandecji nie więcej niż 50 mln. Jeszcze tej zimy wystartuje rozbiórka starego obiektu

Rozbiórka starego obiektu przy ulicy Kilińskiego zapowiadana jest już na przełom stycznia i lutego tego roku.

Czytaj również:

Kibice Sandecji: nie chcemy pudrowania trupa!

Fot. Ilustracyjne – pixabay


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.