Lipnica Wielka: przyczepa w ogniu, człowiek poparzony

W piątek, około godziny 21.19 strażacy pospieszyli na wezwanie do pożaru w Lipnicy Wielkiej. Płonęła przyczepa kempingowa oraz domek letniskowy.

Właściciel relacjonuje, że do pożaru doszło podczas próby uruchomienia kuchenki gazowej. Najpierw zapaliła się butla z propanem butanem, dalej ogień przeniósł się błyskawicznie.

Do miejsca zdarzenia prowadziła stroma, polna droga. Po dotarciu na miejsce strażacy usunęli na bezpieczną odległość samochód osobowy znajdujący się niebezpiecznie blisko ognia i przystąpili do wydobywania z ogarniętej płomieniami strefy dwóch butli z gazem.

Właściciel przyczepy doznał poparzeń. Po pierwszej pomocy udzielonej przez strażaków został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i odwieziony do szpitala.

W trudnym terenie, w którym prowadzona była akcja jeden samochód strażacki ugrzązł na stromym podjeździe. Trzeba było użyć wciągarki.

Działania ratowniczo – gaśnicze trwały ponad trzy godziny.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.