Limanowszczyzna ma nowego komendanta powiatowego policji

Limanowszczyzna ma nowego komendanta powiatowego policji

KPP w Limanowej

Zmiany w kierownictwie limanowskiej policji. Młodszy inspektor Marcin Sak pożegnał się ze stanowiskiem komendanta powiatowego. Teraz będzie stał na czele Komendy Miejskiej w Tarnowie. W Limanowej zastąpi go natomiast inspektor Mariusz Dymura.

Uroczysta zbiórka, podczas której zdane zostały i przekazane obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej, odbyła się wczoraj, 3 czerwca. Najpierw dowódca złożył meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Następnie oficjalnie odczytano rozkazy o odwołaniu młodszego inspektora Marcina Saka i powierzeniu obowiązków Komendanta inspektorowi Mariuszowi Dymurze, który dotychczas był Komendantem Miejskim w Tarnowie. Były komendant pożegnał, a nowy przywitał się ze sztandarem. Nie zabrakło także okolicznościowych przemówień.

Marcin Sak

Młodszy inspektor Marcin Sak, który pożegnał limanowską komendę, jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Swoją służbę rozpoczął w 1996 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni. Od 2017 roku pracuje na stanowiskach kierowniczych, najpierw był Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, a później został Komendantem Powiatowym Policji w Limanowej. Teraz powróci do Tarnowa, by stanąć na czele tamtejszej Komendy Miejskiej. Posiada takie odznaczenia jak: srebrny Medal „Za długoletnią służbę”, a także Brązowa Odznaka Zasłużony Policjant.

Mariusz Dymura

Inspektor Mariusz Dymura to absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a ponadto Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Policjantem jest podobnie jak swój poprzednik od 1996 roku, a służbę zaczynał w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Stanowiska kierownicze zajmuje w Policji od 2008 roku. Najpierw był I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, a później komendantem tej samej jednostki. Od 2017 roku pracował jako Komendant Miejski Policji w Tarnowie. Odznaczony został srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem „Za długoletnią służbę” i Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”. Teraz objął obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

fot. KPP w Limanowej

Czytaj też: Podniesiono poziom ostrzeżenia meteorologicznego. Na Sądecczyźnie spokojnie

Reklama