Limanowa. Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty wykorzystania seksualnego nastolatki

Limanowa. Trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty wykorzystania seksualnego nastolatki

Zarzuty wykorzystania seksualnego 14-latki usłyszało trzech mężczyzn w wieku 25, 27 i 28 lat z Limanowej. Sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował o tymczasowym areszcie 28-latka na dwa miesiące, a wobec pozostałych podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze – powiedział PAP szef Prokuratury Rejonowej w Limanowej Mirosław Kazana.

Do przestępstw miało dochodzić kilkakrotnie na przełomie października i listopada bieżącego roku.

25. i 27-latek są na wolności, ale mają dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej, a także zakaz kontaktowania się między sobą. Sąd zastosował wobec nich także poręczenia majątkowe .

„W toku śledztwa przedstawiono zarzuty trzem sprawcom w wieku 25, 27 i 28 lat. Chodzi o czyny przeciwko wolności seksualnej oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii” – wyjaśnił prok. Kazana

Podejrzani to mieszkańcy powiatu limanowskiego.’

O sprawie jako pierwszy poinformował lokalny portal limanowa.in. Z informacji do jakich dotarli dziennikarze wynika, że dziewczyna została  najpierw odurzona, a później wykorzystana seksualnie przez 28-latka, oraz, że nie było to pojedyncze zdarzenie. Pozostali mężczyźni mają prawdopodobnie na sumieniu pomocnictwo w przestępstwie.

 źródło: limanowa.in; PAP

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

życie warte jest rozmowy, Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu

Czytaj też:

Brzezna. Kładą asfalt w zimowych warunkach ,,Skoro kładą nawierzchnię, to znaczy, że można” – twierdzi wójt [ZDJĘCIA]