Limanowa szykuje się do budowy zakładu karnego?

Limanowa szykuje się do budowy zakładu karnego?

jednostka penitencjarna, Limanowa

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta poruszono wątek budowy zakładu karnego na terenie Limanowej. Szczególnie aktywny był radny Adam Król, który dopytywał o wszelkie możliwe szczegóły takiego pomysłu. Burmistrz Władysław Bieda nie zaprzeczył pytaniom o budowę jednostki penitencjarnej. Jednocześnie potwierdził, że są czynione stania o pozyskanie nowych dla miasta terenów. Potwierdził również, że prowadzone są rozmowy z różnymi instytucjami i ministerstwami, co ma doprowadzić do powstania nowych miejsc pracy. Czy te miejsca da właśnie zakład karny?

Jak dostrzega limanowa.in, Adam Król aktywnie uczestniczył w pytaniach o możliwość powstania jednostki. Wedle jego wiedzy obiekt miały powstać w sąsiedztwie jego miejsca zamieszkania. Radny poparł tworzenie nowych miejsc pracy w Limanowej, ale wątpliwościom poddawał zamysł budowy samego zakładu karnego. Burmistrz Władysław Bieda był daleki od podawania konkretnych pomysłów na zagospodarowanie terenu. Zajął jednak stanowisko z którego jasno wynika, że chciałby, aby miasto Limanowa zawierało kolejne umowy z instytucjami państwowymi.

– Prowadzimy starania o pozyskanie terenu, aby miasto po jego nabyciu, w podobny sposób jak było to z Ministerstwem Obrony Narodowej w sprawie WOT, mogło zawrzeć umowy z instytucjami państwowymi, aby powstało na tym terenie coś, co stworzy nowe miejsca pracy i podniesie wpływy podatkowe do budżetu – powiedział podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta burmistrz Władysław Bieda.

Czytaj także: Zwierzę przypominające pumę widziane w Cieniawie, wczoraj w Kąclowej. O sprawie powiadomiono Policję

Fot: ilustracyjne / BRPO.GOV.PL

Share on twitter
Share on facebook