Limanowa. Badanie wykazało blisko 3 promile. „Jechała z 3-letnią córką i 7-letnim synem”

Limanowa. Badanie wykazało blisko 3 promile. „Jechała z 3-letnią córką i 7-letnim synem”

alkomat, pijana, kobieta,

Wczoraj po godzinie 15:00 na ulicy Kościuszki w Limanowej patrol Policji zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Audi. Kierująca 30-latka była pod wpływem alkoholu. Miała w organizmie blisko 3 promile. Podróżowała ze swoimi dziećmi: 3-letnią córką oraz 7-letnim synem.

Mieszkance powiatu limanowskiego grożą teraz poważne konsekwencje, co potwierdza w rozmowie z naszą redakcją podinsp. Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

– Policjanci skontrolowali kobietę, wynik brzmiał 1,24 mg/l, co daje blisko 2,6 promila alkoholu. Nie można z nią było przeprowadzić dalszych czynności. Teraz otrzyma wezwanie do stawienia się w komendzie, gdzie zostanie przesłuchana w charakterze podejrzanego a następnie zostanie jej przedstawiony zarzut. To była pełna nieodpowiedzialność, tym bardziej, że 30-letnia kobieta podróżowała ze swoimi dziećmi – mówi podinsp. Barbara Cisło w rozmowie z naszą redakcją, po czym dodaje:

– Prawo jazdy zostało natychmiast zatrzymane. Zastanawiam się, czy nie będą w tym przypadku wyciągane także konsekwencje rodzicielskie. Można tutaj mówić o narażeniu zdrowia lub życia małoletnich – zauważa Barbara Cisło z KWP Kraków.

Czytaj także: Z ostatniej chwili. Koszmarny wypadek w gminie Tymbark. Trzy osoby w szpitalu. Droga zablokowana (zdjęcia z miejsca zdarzenia)

Fot: ilustracyjne / gov.pl

Share on twitter
Share on facebook