Przy Nadbrzeżnej jak w tropikach jeszcze w tym roku. Będą sauny i prysznice z aromaterapią (WIZUALIZACJA)

Przy Nadbrzeżnej jak w tropikach jeszcze w tym roku. Będą sauny i prysznice z aromaterapią (WIZUALIZACJA)

Remont krytej pływalni przy ul. Nadbrzeżnej oraz budowa nowego centrum SPA -

Nowy Sącz posiada jeden basen miejski, który został otwarty końcem lat 90. Swoje lata świetności obiekt ma już za sobą. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę remontu pływalni przy ul. Nadbrzeżnej oraz budowy nowoczesnego centrum SPA.

Są duże szanse, że jeszcze w tym roku zobaczymy efekt prac. Remont obejmie recepcję, natryski, powstanie również nowoczesne SPA z saunami, jacuzzi oraz grotą solną. Finansowanie inwestycji zapewniono z puli programu Polski Ład. Kosztorys opiewa na kwotę 5 mln. złotych.

W ramach inwestycji powstanie duża sauna sucha do prowadzenia wieczorów saunowych, grota solna, strefa tropikalna, sauna na podczerwień, duże 8-osobowe jaccuzi, wanna do schładzania  lodowatą wodą oraz prysznice z aromaterapią. W zakres prac remontowych wchodzi: hol wejściowy, recepcja oraz szatnia, wymiana płytek i armatury.

– Przy okazji remontu, MOSiR wraz z Sądeckim MPEC planują wymianę starej i energochłonnej wymiennikowni na nowoczesną i oszczędną wymiennikownię ciepła systemowego dostarczanego przez MPEC. Zakończenie prac planowane jest na ten rok – informuje prezydent Ludomir Handzel.

 

 

fot/źródło: MOSiR

czytaj także: Nowy Sącz. Opłaty za egzamin na prawo jazdy drożeją o 48 proc.

Share on twitter
Share on facebook