Koszmarny wypadek w gminie Tymbark. Trzy osoby w szpitalu. Droga zablokowana (zdjęcia)

Koszmarny wypadek w gminie Tymbark. Trzy osoby w szpitalu. Droga zablokowana (zdjęcia)

Podłopień, wypadek, czołówka, zdjęcia, Tymbark

Na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Podłopień (gmina Tymbark) doszło do groźnego wypadku. Samochody osobowe marki BMW i Renault są kompletnie zniszczone. Wszystkie trzy osoby, które podróżowały pojazdami zostały zabrane do szpitala. Ich życie jest zagrożone.

Zdarzenie, które miało miejsce dziś między około godziny 7:00 potwierdza w rozmowie z naszą redakcją podinsp. Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W działaniach biorą udział wszystkie służby w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – Ratownik 6.

– 20-letni kierowca BMW prawdopodobnie nie dostosował prędkości, wyrzuciło go na przeciwległy pas. Tam zderzył się z samochodem marki Renault. Wśród poszkodowanych jest także 19-letnia kobieta. Nie mam informacji odnośnie wieku kierowcy samochodu marki Renault. Wszyscy trafili na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zdarzenie jest zakwalifikowane jako wypadek. Droga jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują służby i ten stan rzeczy potrwa jeszcze długo – mówi podinsp. Katarzyna Cisło w rozmowie z DTS24.

Przedstawicielka KWP Kraków zaprzecza jednocześnie informacjom, które usłyszała przed chwilą w radiu RMF FM. Rozgłośnia podała wstępnie, że w zdarzeniu brały też udział samochody ciężarowe. To nieprawda. W wypadku brały udział wyłącznie pojazdy osobowe. Z kolei oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że utrudnienia zostaną usunięte najwcześniej o godzinie 10:00.

Czytaj także: Gmina Grybów. Ósmy maszt w niedalekiej odległości? Mieszkańcy protestują: Boimy się o zdrowie naszych dzieci

Fot: Pomoc Drogowa 24H K3Cshop

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama