LIDLOMIX A THERMOMIX – CO WYBRAĆ?

Poszukujesz doskonałego narzędzia do swojej kuchni? Jeśli dbasz o to, co najlepsze dla swojego domu, pewnie już nie raz wybierałeś się do sklepów RTV i AGD, a jeśli czytasz ten artykuł, najprawdopodobniej nadal nie dokonałeś zakupu. Dzisiaj zaproponujemy Ci rozważenie ciekawej oferty, a mianowicie dotyczącej, niedostępnych w klasycznych sklepach z urządzeniami do domu, Thermomixa i Lidlomixa. Nic nie narzucamy, a po prostu porównujemy te dwa roboty kuchenne pod względem funkcjonalności, niezawodności i, oczywiście, ceny. Decyzję jak zawsze będziesz podejmować Ty, nasz drogi czytelniku!

THERMOMIX: rewolucja w gotowaniu

THERMOMIX pozycjonuje się jako najbardziej uniwersalny sprzęt kuchenny na świecie, pozwalający każdemu gotować jak profesjonaliście. Autorem urządzenia jest firma Vorwerk z Wuppertalu, znana przede wszystkim z produkcji odkurzaczy. Jednak nie zdziw się, że nie widziałeś tych odkurzaczy w sklepach: Vorwerk ma specjalny model sprzedaży swoich towarów – przez pośredników, agentów, dystrybutorów – nie w sklepach i nie przez Internet.

THERMOMIX to wielofunkcyjny robot kuchenny, wyposażony także w funkcję podgrzewania. Wykorzystanie jednego robota pozwala zastąpić do 12 klasycznych urządzeń kuchennych. Najciekawsze jest to, że urządzenie, łączące w sobie funkcje krojenia/mieszania i bezpośredniego gotowania produktów, zostało opatentowane przez firmę jeszcze 50 lat temu i od tego czasu funkcjonalność robota uległa poważnym zmianom.

Niezmiennym pozostaje tylko sposób sprzedaży: THERMOMIX dostarczany jest do domów klientów przez przedstawicieli firmy, którzy prowadzą kuchenne prezentacje pokazując zalety towaru. O sukcesach firmy i efektywności robota kuchennego od Vorwerk świadczy prosty fakt: 16 tysięcy sprzedawców tylko w 2016 r. sprzedało ponad 1,35 mln THERMOMIXów.

LIDLOMIX: rewolucja w gotowaniu

Nie tak dawno najnowsza gazetka Lidla zaprezentowała jedną z najbardziej nieoczekiwanych nowości w ofercie sklepu, a mianowicie robota kuchennego Monsieur Couisine Connect, który szybko uzyskał też swoją drugą nazwę: LIDLOMIX. Potrafi prawie wszystko: smaży, gotuje, kroi, blenduje, a nawet… waży!  Dyskontowe rozwiązanie Lidla stworzyło prawdziwą konkurencję dla Thermomixa z wielu powodów i cieszy się wysoką popularnością wśród polskich klientów.

THERMOMIX CZY LIDLOMIX: porównanie ofert

Lidlomix czy Thermomix? To pytanie, mogące wprowadzić w zakłopotanie poszukujących wysokiej jakości sprzętu domowego.

Funkcjonalność

Pod względem funkcjonalności Lidlomix i Thermomix różnią się tylko w drobnych szczegółach. Jeszcze kilka lat temu Thermomix wyróżniały wbudowane recepty i system obsługi, natomiast dzisiaj z tych samych funkcji, jak również dostępu do wifi, możemy skorzystać, jeśli kupimy robota kuchennego w Lidlu.

 

Wskaźnik Lidlomix Thermomix TM6
Moc urządzenia Gotowanie – 100 W, miksowanie – 800 W 500 W
Pojemność 3000 ml 2200 ml
Zintegrowana waga Tak Tak
Przekątna ekranu 7 6,8
Minimalna temperatura 37°C 27°C
Maksymalna temperatura 130°C 120°C

Konstrukcja

Wielkość i konstrukcja robotów kuchennych są także bardzo podobne, każde z urządzeń posiada wygodny duży ekran i pojemną stalową misę, ułatwiającą przygotowywanie potraw. Ogólnie, każdy z robotów kuchennych zajmuje sporo miejsca w kuchni, jednak jeśli preferujesz nie tylko oszczędzać na produktach Lidl, ale także dbasz o wygodę użytkowania – lepiej zdecydować się na zakup Monsieur Cuisine, który posiada niższa i szerszą misę. Z kolei głębokość THERMOMIXa to tylko 32,6 cm i, jesteśmy pewni, że ta charakterystyka także przypadnie do gustu wielu użytkownikom.

Inteligentne rozwiązania

Zarówno Lidl, jak i Vorwex oferuja tak zwane “inteligentne maszyny”, które posiadają ekrany dotykowe, ułatwiające korzystanie z nich, a także wygodne programy do przygotowania całego spektrum potraw, zaczynając od zup, na deserach kończąc. Kupując termomikser z Lidla uzyskujemy dostęp do ponad 500 przepisów, a producent twierdzi, że ich baza jest uzupełniana na bieżąco, wedle potrzeb użytkowników. Z kolei decydując się na kupno Thermomixa od razu otrzymujemy dostęp do aplikacji mobilnej Cookidoo, za pomocą której możemy przygotować nawet kilka tysięcy potraw!

Ceny

Jedną z najważniejszych charakterystyk urządzenia dla użytkowników jest jego cena.  Porównując cenę termomikserów z Lidla i z firmy Vorwerk, zdecydowanie można stwierdzić, że wersja Lidla jest znacznie tańsza!

Przechodzimy teraz do pytania, zadanego na samym początku: który z dwóch robotów kuchennych warto wybrać? Poprawna odpowiedź na to pytanie niestety…. nie występuje. Jeśli dysponujesz pieniędzmi i zależy Ci na połączeniu oryginalnego designu z funkcjonalnością, możesz zdecydować się na Thermomix. Jeśli, z kolei, masz ograniczony budżet, a chcesz kupić oryginalne urządzenie do domu lub zakupić niestandardowy prezent – Lidlomix prawdopodobnie będzie najlepszym wyborem!

Artykuł promocyjny

czytaj też:

Konkurencja czy podróbka? Sąd nad „Lidlomixem”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.