Łęka. Finał prac przy sali sportowej coraz bliżej

Łęka. Finał prac przy sali sportowej coraz bliżej

Łęka, sala gimnastyczna

Na placu budowy w Łęce (gmina Korzenna) praca wre. Sala gimnastyczna, która powstaje przy miejscowej, niewielkiej szkole podstawowej, wygląda coraz bardziej imponująco.

W budynku sali sportowej zaplanowano nie tylko zaplecze szatniowe i magazynowe, ale także kilka pomieszczeń, które będzie można wykorzystać jako sale dydaktyczne. Ponadto w środku znajdzie się winda, ułatwiająca korzystanie z budynku osobom z niepełnosprawnościami.

Obecnie trwają prace wewnątrz – w części pomieszczeń pojawiły się już płytki. Ściany na zewnątrz zostały otynkowane. W planach jest też uporządkowanie terenu wokół budynku i ułożenie kostki. Do tej pory przy szkole był problem z pozostawianiem samochodów. Powinien zostać wyeliminowany dzięki miejscom parkingowym, które zostaną wybudowane.

– Obiekt zasadniczo poprawi warunki nauczania w szkole, która od lat boryka się z ciasnotą. Szczególnie dokuczliwy jest brak sali gimnastycznej, co przez lata eliminowało w praktyce możliwość uprawiania dyscyplin drużynowych i stawiało uczennice i uczniów ze szkoły w Łęce na straconej pozycji – podkreślają przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna.

Budynek sali gimnastycznej powinien zostać oddany do użytku w ciągu najbliższych miesięcy.

fot. UG Korzenna

Czytaj też: Ktoś zniszczył i ukradł instalację Szopki w Ptaszkowej

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama