Ledwo uszła z życiem, teraz w sieci szuka sprawcy wypadku. Policja apeluje do świadków... Pomóż! [AKTUALIZACJA]

Poszkodowana w wypadku kobieta szuka sprawcy zdarzenia, do jakiego doszło 16 czerwca na trasie Nowy Sącz - Limanowa w miejscowości Trzetrzewina (na tzw. serpentynach). Wówczas samochód ciężarowy z czerwoną naczepą miał ściąć zakręt i uderzyć w jej samochód.  Dziś sądecka policja rozesłała komunikat o poszukiwaniach świadków wypadku.

dts

- Uderzenie było tak mocne, ze odepchnęło moje auto obracając lekko na barierki, tył został uszkodzony, a przód zmasakrowany. Pękła szyba, której odłamki powbijały mi się w ciało, głównie w lewą rękę. Nie straciłam przytomności, udało mi się zakrwawionej wydostać przez okno z samochodu. Włączyły się klaksony, a ja krzyczałam - pisze poszkodowana na Spotted: Nowy Sącz. 

Według jej relacji, kierowca uciekł z miejsca wypadku i nie udzielił jej pomocy. Kobieta twierdzi, że niemożliwym jest, aby nie zauważył zdarzenia, gdyż uderzenie było bardzo silne, a poza tym - na ciężarówce zostały ślady wgniecenia i odpadła  z pojazdu lampa.

- ,,Tir" poruszał się od Limanowej w Stronę Sącza, ja jechałam od Nowego Sączą w stronę Limanowej. Miałam bardzo dużo szczęścia, mogło się to o wiele gorzej skończyć! - relacjonuje poszkodowana. Pomogli jej przypadkowi przejezdni, którzy wezwali pogotowie ratunkowe i policję. 

 

Jeżeli ktoś jechał w godzinach od 18.30-19.20 z Limanowej przez Wysokie do Nowego i kojarzy ciężarówkę z czerwoną naczepą i niebieskim ciągnikiem, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 518 766 800.

- Może jest jakaś osoba, która to czyta i zarejestrowała go na kamerce samochodowej! Popełnił przestępstwo, gdyż mam uszkodzenia na ciele powyżej 7 dni (red. uszczerbek na zdrowiu lub rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni) i uciekł z miejsca wypadku. Bardzo proszę o pomoc. Jeśli widziałeś jakiegokolwiek ,,tira" (w niedziele jeździ ich bardzo mało) daj mi znać! Muszę go znaleźć! - pisze kobieta.

Ciężarówkę zarejestrowały kamery  w Sowlinach (gmina Limanowa) około godziny 18.40/ 18.45, następnie w Kaninie o godzinie 18.53. Później  w Trzetrzewinie,  kilometr od miejsca wypadku. Jak relacjonuje kobieta, na pojeździe były widoczne wgniecenia.

Aktualizacja: Dziś  (24. 06) z biura prasowego sądeckiej policji dotarł oficjalny komunikat o poszukiwaniach świadków wypadku.

Treść publikujemy poniżej:

 

Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu szukają świadków kolizji drogowej, do której doszło w dniu 16 czerwca 2019 roku w miejscowości Trzetrzewina. 

W tym dniu około godziny 19:10 w Trzetrzewinie na drodze krajowej nr 28, nieznany na obecną chwilę kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą, podczas wykonywania manewru wymijania, na łuku drogi w prawo, nie zachował należytych środków ostrożności i w efekcie doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem marki Seat. Kierujący samochodem ciężarowym nie zatrzymał się na miejscu zdarzenia i odjechał w kierunku Nowego Sącza.

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do ewentualnych świadków tego zdarzenia lub osób, które posiadają na jego temat jakąkolwiek wiedzę o kontakt z Policją, gdyż wszelkie dodatkowe informacje pozwolą dokładnie wyjaśnić jego przebieg, okoliczności i przyczyny.

Na wszelkie informacje czekamy pod numerem telefonu: (18) 442 43 52 lub po numerem alarmowym 997/112.

 

Źródło/ Fot. Spotted: Nowy Sącz/
arch. poszkodowanej 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.