Zakopower i dużo dobra na początek sądeckich wakacji

Mamy Bezpieczne Wakacje w Nowym Sączu! Coroczną akcję, która ma zapewnić moc atrakcji dzieciom spędzającym lato w mieście zainaugurował niedzielny festyn na sądeckim rynku.

Otwarcia imprezy dokonała wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka w obecności współorganizatorów: prezesa Stowarzyszenia Sursum Corda Marcina Kałużnego oraz naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, komisarza Waldemara Górowskiego.

Na scenie wystąpiły zespoły działające przy Pałacu Młodzieży i Miejskim Ośrodku Kultury oraz laureaci ostatniego, VI Przeglądu Sądeckich Konfrontacji Artystycznych SKAT.Wolontariusze i animatorzy ze Stowarzyszenia Sursum Corda przygotowali zestaw atrakcyjnych zabaw i gier dla dzieci, a sądeccy policjanci zaprosili uczestników zabawy na swoje służbowe motocykle.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, przygotowana przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Dochód z loterii przeznaczony został na sfinansowanie letnich kolonii w węgierskim mieście Eger dla piętnaściorga dzieci pochodzących z potrzebujących wsparcia rodzin. Nagrodą główną był voucher na kwotę 1450 zł na wyjazd na kolonie do Egeru. Losował prezydent Ludomir Handzel.

Szczęście uśmiechnęło się  do pani Moniki Mach z Nowego Sącza, matki ośmioletnich bliźniaczek: Martynki i Emilki.

Nie wiem, jak to podzielić na pół – martwiła się pół żartem, pół serio pani Monika.

– Lubimy, gdy nasza praca daje radość, a jeszcze bardziej, gdy możemy obdarować takie fajne dziewczyny – powiedział prezes Stowarzyszenia Sursum Corda, Marcin Kałużny.

Gwiazdą imprezy był zespół Zakopower, o którym mówi się, ze ma folkową duszę w rockowym ciele.

- Witam w Nowym Sączu. To wielka przyjemność przed wami wystąpić – powiedział witając się z publicznością lider formacji, Sebastian Karpiel-Bułecka. - Wierzymy głęboko, że ten koncert państwa odrobinę rozweseli i dostarczy pozytywnych emocji. Niech się darzy!

źródło: biuro prasowe UM Nowego Sącza

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.