"Twórcze lata" Zofii Mirek w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy Zofii Mirek "Twórcze lata", który odbędzie się 2 lipca 2019 r. (wtorek) o godzinie 17:00. Wystawa "Twórcze lata" będzie czynna do 20 sierpnia 2019 r. w godzinach otwarcia biblioteki.

Renault2

***

Zofia Mirek mieszka w Nowym Sączu. Od blisko 20 lat rozwija swoje umiejętności twórcze w malowaniu na szkle. Zajmuje się także plastyką obrzędową i hafciarstwem. Była inicjatorką i organizatorką wystaw twórców ludowych. Za swój wkład w propagowanie kultury i historii regionu została wyróżniona Nagrodą Ministra Kultury. Jest członkiem różnych stowarzyszeń twórców ludowych. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach, konkursach, kiermaszach, dożynkach oraz innych imprezach kulturalnych. Prace artystki znajdują się w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Warszawie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Źródło: Sądecka Biblioteka Publiczna

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.