Langer: kandydatem PiS na prezydenta miasta jest Ryszard Nowak

Langer: kandydatem PiS na prezydenta miasta jest Ryszard Nowak

Choć do wyborów pozostały dwa lata, przymiarki kandydatów na najwyższy urząd w sądeckim ratuszu trwają w najlepsze. Swojego startu  w wyborach nie wykluczają między innymi Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, Ludomir Handzel, który dwa lata temu przegrał w drugiej turze wyborów z Ryszardem Nowakiem, a nawet Bernard Stawiarski – obecny wójt gminy Chełmiec. Pojawiły się także spekulacje dotyczące udziału w wyborach prezydenckich (oczywiście w roli kandydata) Leszka Langera, pełnomocnika Prezydenta Miasta Nowego Sącza ds. Osób Niepełnosprawnych i dyrektora Wydziału Integracji i Rynku Pracy.

Co na to sam bohater tych spekulacji?

Nie rozważam kandydowania na urząd prezydenta. Skupiam się na zadaniach zawodowych, które obecnie wypełniam – mówi Langer. – W myśl obecnie obowiązującej ordynacji wyborczej nic się nie zmieniło. Naszym liderem i naturalnym kandydatem na prezydenta miasta jest Ryszard Nowak.

Leszek Langer dodaje, że zna swoje miejsce w strukturach partyjnych Prawa i Sprawiedliwości i zapewnia, że w PiS nikt nie prowadzi w tym momencie rozmów na temat ewentualnych kandydatur w najbliższych wyborach prezydenckich.