Dziś przed sądeckim sądem protest: Łańcuch Światła

Bez emblematów partyjnych czy organizacyjnych, ale za to ze światełkami. W taki właśnie sposób, mieszkańcy Nowego Sącza i okolic będą mieli dzisiaj okazję zaprotestować przeciwko planowanym zmianom w polskim systemie sądowniczym. Akcja protestacyjna rozpoczyna się o godz. 21., pod budynkiem Sądu Okręgowego przy ul. Pijarskiej 3 w Nowym Sączu.

Renault2

- Nasza inicjatywa nie ma charakteru politycznego, nie stoi za nami ani KOD, ani żadne inne ugrupowanie polityczne – mówi Jakub Bocheński, współorganizator akcji protestacyjnej. – To spontaniczna akcja mieszkańców Nowego Sącza i okolic, którzy są zaniepokojeni aktualną sytuacją w naszym kraju i ogólnym stanem polskiej demokracji.

Akcja organizowana jest w większości polskich miast.

- Ostatnie działania Prawa i Sprawiedliwości nie pozostawiają złudzeń - demokracja w Polsce jest zagrożona – mówi Jakub Bocheński. - Zamach na Sąd Najwyższy oznacza, że nie możemy mieć pewności, że odbędą się jeszcze wolne wybory. Jak podkreśla Jakub Bocheński, procedowane ustawy podporządkowują życie obywateli woli polityków.

- Czy sądy będą bronić słabszych? Osób dyskryminowanych ze względu na swoje pochodzenie, rasę, religię, płeć, orientację seksualną? Działania ministra sprawiedliwości, który dąży do zdobycia całości władzy nad wymiarem sądownictwa każą w to wątpić – mówi Jakub Bocheński.

Uwaga!  

Organizatorzy proszą o przynoszenie ze sobą wkładów do zniczy, a nie świeczek.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.