Nowy Sącz: darmowe szczepienia dla dzieci przeciwko pneumokokom

Marszałek Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Nowego Sącza oraz  zespół Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie zapraszają rodziców dzieci z Nowego Sącza do udziału w programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce w 2017 r. 

wsb3

Szczepienia w Nowym Sączu realizuje Centrum Medyczne Batorego Sp. z o.o. w Nowym Sączu, Al. Batorego 77.

Zapisy dzieci do szczepienia przeciw pneumokokom przyjmowane będą w siedzibie Przychodni Centrum Medyczne Batorego – Poradnia Dziecięca Budynek C, bądź telefonicznie pod nr tel.: 18 442 00 06 wew. 2  lub  18 442 00 06 w. 341

Szczegóły programu oraz warunki uczestnictwa:

  • Szczepieniami przeciw  pneumokokom w 2017 r. objęte zostaną dzieci urodzone przed  1 stycznia 2017 r. do 36 miesiąca życia zameldowane lub zamieszkałe w Nowym Sączu, które w dniu przystępowania do programu tj. podania szczepionki nie mają więcej niż 3 lata.
  • W ramach realizacji programu w 2017 r. dziecko zakwalifikowane przez lekarza do szczepienia przeciw pneumokokom otrzyma bezpłatnie jedną dawkę szczepionki. W październiku 2017 dopuszcza się zaszczepienie kolejną dawką bezpłatnej szczepionki pod warunkiem, że podmiot realizujący będzie dysponował wolnymi szczepionkami tzn. do 30.września nie będzie zapisanych  następnych dzieci do otrzymania bezpłatnej pierwszej dawki.
  • Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 01.12.2017 r.
  • W razie pytań prosimy o kontakt z Grzegorzem Chochlą – Dyrektorem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 15 pod numerem telefonu: 18 44 86 780 lub 18 44 86 790.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka. W dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.

Ilustracyjne - pixabay

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.