Łączą Krynicę z Muszyną. Specjalnie dla miłośników dwóch kółek

Łączą Krynicę z Muszyną. Specjalnie dla miłośników dwóch kółek

Trwa budowa trasy rowerowej która połączy Krynicę Zdrój i Muszynę.  12-kilometrowa asfaltowa ścieżka ma być gotowa do 15 września tego roku, jednak wykonawca (firma WOD-BUD Śleziak) obiecał, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby można było wyruszyć na rowerową wycieczkę wcześniej.

Połączenie Krynicy i Muszyny będzie kosztowało 6 milionów złotówek. 4 miliony stanowi dofinansowanie z funduszy unijnych będących w dyspozycji  Urzędu Marszałkowskiego (Małopolski Regionalny Program Operacyjny).

Przy trasie rowerowej zbudowane zostaną dwie altany, gdzie będzie można odpocząć i naprawić rower korzystając z dostępnych tam narzędzi. W sąsiedztwie będzie też siłownia „pod chmurką”.

Odcinek VeloKrynica będzie w sposób naturalny łączył się z trasą Euro Velo 11 biegnącą Doliną Popradu w kierunku Nowego Sącza.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy realizować ten projekt. W ubiegłym roku realizowaliśmy bardzo skomplikowane prace dotyczące zabezpieczania skarp, a teraz zostały finalne praca nad ścieżką.  Walor widokowy trasy będzie niezaprzeczalny i już nie mogę się doczekać, kiedy z rodziną będę mógł skorzystać ze ścieżki – mówił tuż po podpisaniu umowy na wykonanie inwestycji Piotr Franczak Dyrektor WOD-BUD Śleziak.

Od tego czasu minął tydzień. Postęp prac możesz zobaczyć na zdjęciach.

Gospodarz profilu Velo Małopolska na Facebooku przygotował poglądową mapkę, dzięki której można już teraz wyobrazić sobie  jesienną wycieczkę:

fot. UMiG Krynica Zdrój

 

A dalej …

Reklama