Łącko, Kamienica, Słopnice…. tam popłynie gaz

Łącko, Kamienica, Słopnice…. tam popłynie gaz

Sądeckie gminy Łącko, Kamienica i Słopnice  oraz nowotarskie – Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna zostaną objęte gazyfikacją w ramach programu „Gazyfikacja Szczawnicy i gmin ościennych z doprowadzeniem gazociągu od strony Słopnic”. Inwestycja ma się rozpocząć na początku 2018 r. 

O szczegółach inwestycji informują wiceminister Piotr Naimski – pełnomocnik rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Radosław Bartosik – wiceprezes PGNiG i Jarosław Wróbel – prezes Polskiej Spółki Gazownictwa. Ich zdaniem obecne działania Polskiej Spółki Gazownictwa są realną inwestycją w rozwój terenów, które czasami przez dziesięciolecia czekały na gazyfikację.

Harmonogram prac został podzielony na trzy etapy.

W pierwszym etapie PSG rozpocznie początkiem 2018 r. budowę gazociągu wysokiego ciśnienia na odcinku Słopnice – Zbludza wraz z  dwoma stacjami redukcyjno-pomiarowymi (13,5 km.)

Etap drugi obejmuje budowę gazociągu średniego ciśnienia do granicy miasta Szczawnica o długości około 30,1 km oraz budowę sieci rozdzielczej wraz z przyłączami o długości około 17,1 km w Szczawnicy, co daje całkowitą długość sieci gazowej – 47,2 km.

Etap trzeci to budowa sieci rozdzielczych średniego ciśnienia w miejscowościach Czerniec, i Łącko, a także w miejscowościach Tylmanowa i Krościenko nad Dunajcem w powiecie nowotarskim oraz budowa pojedynczych odcinków sieci gazowej średniego ciśnienia w miejscowościach Zbludza, Kamienica i Zabrzeż. Łącznie przybędzie ponad 12 kilometrów sieci.

Dla tego etapu prac gotowa jest już Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia. Postępowanie przetargowe zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku. Planowany termin uzyskania decyzji na pozwolenie na budowę to drugi kwartał 2019, a w trzecim kwartale 2019 roku ma się rozpocząć postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę robót. Prace budowlano – montażowe mają się rozpocząć początkiem 2020 roku, a zakończenie przewidziano na pierwszy kwartał 2022 r.

Całkowity koszt realizacji projektu to niemal 40 milionów złotych.

Fot. UG Łącko, pixabay 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.